Chuliganów spotka kara
access_time 2004-05-18 07:53:22

Mieszkańców Tarnowa poruszyła wiadomość o tym, że w jednym z miejscowych kościołów trzeba było przerwać na chwilę mszę, by uporać się z kilkoma zakłócającymi spokój chuliganami. Wśród nich była młoda kobieta.

Bulwersujące zdarzenia miały miejsce w nowym kościele Miłosierdzia Bożego przy ul. Klikowskiej. W czasie niedzielnego nabożeństwa grupka młodych ludzi zaczęła zakłócać przebieg mszy. Krzyczeli, pobekiwali, śmiali się i klaskali. Chuligani nie reagowali na uwagi i prośby księdza, kościelnego i parafian. W końcu wezwana została policja.

Zatrzymano dwie osoby, które wczoraj były jeszcze przesłuchiwane przez policję. Wśród nich znajduje się 20-letnia dziewczyna. - Znamy tę osobę od dawna, z uczestnictwa w kradzieżach lub rozbojach - mówi Andrzej Sus, rzecznik prasowy tarnowskiej policji. - Zatrzymany jest również siedemnastolatek. Wszyscy mogą odpowiadać za złośliwe przeszkadzanie w publicznym wykonywaniu aktu religijnego przez kościół, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara ograniczenia wolności lub grzywny.

Nieprawdziwa okazała się informacja o tym, że uczestnicy skandalu znajdowali się w stanie nietrzeźwym. Nie wiadomo jednak, czy byli pod wpływem środków odurzających. (ziob)

Komentarze...