„Drzewko za butelkę 2004”
access_time 2004-05-19 10:41:07

Urząd Miasta Tarnowa, wspólnie z Zakładami Azotowymi w Tarnowie – Mościcach, Jednostką Ratownictwa Chemicznego w Tarnowie oraz Branżową Organizacją Odzysku w Tarnowie, z okazji obchodzonego w czerwcu „Światowego Dnia Ochrony Środowiska” przygotował dla uczniów tarnowskich szkół podstawowych i gimnazjalnych II konkurs „Drzewko za butelkę”.

[[fotka1]] Urząd Miasta Tarnowa, wspólnie z Zakładami Azotowymi w Tarnowie – Mościcach, Jednostką Ratownictwa Chemicznego w Tarnowie oraz Branżową Organizacją Odzysku w Tarnowie, z okazji obchodzonego w czerwcu „Światowego Dnia Ochrony Środowiska” przygotował dla uczniów tarnowskich szkół podstawowych i gimnazjalnych II konkurs „Drzewko za butelkę”.


Konkurs polega na współzawodnictwie w zbieraniu plastikowych butelek po napojach („PET”). Szkoły, które zbiorą najwięcej odpadów, a także najaktywniejsi uczniowie, zostaną nagrodzeni. Finał akcji zaplanowano na 8 czerwca 2004r. Podczas finału podsumujemy efekty konkursu i posadzimy uroczyście drzewko w Ogródku Jordanowskim obok Parku Strzeleckiego.


Za pieniądze uzyskane ze sprzedaży zebranych surowców wtórnych zakupimy sadzonki drzew i krzewów, które uczniowie posadzą wokół swoich szkół.  


W ubiegłorocznej akcji najlepszymi szkołami okazały się SP Nr 3 i Nr 17 oraz Gimnazjum Nr 6. Zebraliśmy łącznie 17.630 butelek „PET”. Plonem konkursu było też posadzenie 100 drzewek i krzewów na terenach przyszkolnych oraz trzech dorodnych dębów w Parku Strzeleckim. Zachęceni powodzeniem I edycji konkursu, oczekujemy aktywnego włączenia się społeczności szkół podstawowych i gimnazjalnych Tarnowa w działania na rzecz swego otoczenia, i spodziewamy się, że tegoroczna akcja zakończy się jeszcze większym sukcesem edukacyjno – ekologicznym.  


Więcej informacji - Kierownik Referatu Ochrony Środowiska  63 12 863 


Marcin Golec


 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A