Bezan w Piwnicy TCK!
access_time 2004-05-19 15:55:35
Tarnowskie Centrum Kultury informuje, że XIX BIESIADA ŻEGLARSKA "BEZAN" odbędzie się 22 maja o godz.20.00 w Piwnicy TCK, a nie na Campingu 202 jak wcześniej planowaliśmy. Przyczyną tej zmiany są niekorzystne prognozy pogody na piątek i sobotę.

Podczas Biesiady wystapią : SEGARS (Bytom), KLANG (Rzeszów), THE COTTON (Tarnów) oraz PAWEŁ ORKISZ – autor przeboju „Przechyły” (Kraków). Podczas koncertu publiczność przyzna swoją nagrodę najsympatyczniejszemu wykonawcy.


Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie TCK oraz przed koncertem.


Pierwszy Festiwal Piosenki Żeglarskiej „BEZAN” odbył się w 1985 r. w Domu Kultury Zakładów Mechanicznych „Mariensztat”, potem koncerty odbywały się w Tarnowskim Teatrze a od 1998 r. Koncert Nocny ma miejsce w Amfiteatrze Letnim, natomiast Biesiada Żeglarska na Campingu 202, który na czas festiwalu staje się Miasteczkiem Portowym.


Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza już na XIX edycję Bezanu. W tym roku jest to jedynie Biesiada Żeglarska. Otwartym pozostaje pytanie o przyszłość tej jedynej w swoim rodzaju imprezy. Organizatorzy  już dziś zapowiadają huczne obchody przyszłorocznej XX edycji i zrobią wszystko aby na chwilę, ponownie przywrócić tej imprezie rangę Festiwalu.


Co stanie się potem doprawdy trudno powiedzieć.


Mamy nadzieję że miłośnicy szant są jeszcze w Tarnowie bo przecież to głównie z myślą o nich powstała i trwa do dziś ta impreza – ten Festiwal.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A