„Fanny i Aleksander”.
access_time 2004-05-25 07:49:46

3 czerwca br. o godz. 18.00 TCK proponuje tarnowskim kinomanom niezwykłą „ucztę filmową’ W ramach cyklu  CZWARTYek stra FILM wyświetlimy film będący podsumowaniem twórczości  wybitnego reżysera, legendy światowej kinematografii, Ingmara Bergamana , „Fanny i Aleksander”.

[[fotka1]] Film tego wybitnego reżysera powstał przed dwudziestu laty i wznawianie go w kinach obecnie jest czymś niespotykanym, gdyż zarówno dystrybutorzy jak i widzowie oczekują nowości.


 


W tym przypadku jednak mamy do czynienia zarówno z wielkim twórcą jakim jest niezaprzeczalnie Ingmar Bergman wręcz legenda światowej kinematografii, jak i z filmem wyjątkowym. „Fanny i Aleksander” to film którym ten wybitny reżyser podsumowywał swoją twórczość, trwającą czterdzieści lat i obejmującą prawie czterdzieści autorskich filmów nie wspominając już o książkach czy teatrze.


 


Ingmar Bergman to legenda dla kinomanów. Zarówno dla tych którzy pamiętają jego twórczość jak i dla tych którzy nie mieli okazji oglądać jego filmów w kinie. Mamy więc nadzieję że zarówno dla tych pierwszych jak i drugich nasza propozycja będzie wyjątkową okazją do przypomnienia jej sobie lub jej poznania.


 


Film ten, jak i cała twórczość Bergmana to kwintesencja kina dogłębnej analizy ludzkiej egzystencji, samotność, niemożności porozumienia, to pytania o istnienie Boga. Widz zmuszony zostaje przez reżysera do wejścia w środek ekranowego świata, gdzie czekają go niespodzianki, zagadki i pytania.


 


Zapraszając Państwa serdecznie na tę wyjątkową jednorazową projekcję filmu obsypanego nagrodami, pragniemy dodać iż jest to ostatnia z projekcji cyklu przed przerwą, gdyż rozstajemy się na czas wakacji aby powrócić z kolejnymi propozycjami we wrześniu.


 


Przypominamy również wszystkim widzom szczególnie zainteresowanym sztuką filmową, że można zapisać się do Klubu Filmowego TCK (zapisy prowadzi TCK - Rynek 5 – wpisowe 20,- zł).


 


Karta członka Klubu, upoważnia do zakupu biletu na projekcje cyklu „CZWARTY ek stra FILM” w kasie kina „Marzenie” z 50% zniżką. Posiadacze karty klubowej otrzymają również zniżkę na zakup karnetu na 18 TNF.


 


Kasa kina prowadzi na proponowane projekcje przedsprzedaż. Polecając gorąco naszą propozycję, zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych,


 


Więcej informacji o filmie i reżyserze na stronach:  www.gutekfilm.com.pl   


 


Anna Grygiel

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A