Unia Europejska oczami Anglika
access_time 2004-05-26 12:23:06

28. maja o godzinie 19.00 w siedzibie Stowarzyszenia KoLiber przy ulicy Goldhammera 4 gościć będzie rodowity Anglik – Michael Townend. Opowie o tym, jak zmieniała się Anglia od początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku do teraz, kiedy to obserwowaliśmy, i nadal obserwujemy, ewolucję Wspólnot Europejskich w Unię Europejską.

Michael Townend mieszka na co dzień w Huddersfield. Swoją przygodę z Polską rozpoczął od przyjazdu do Tamelu, gdzie on i jego angielscy koledzy przed dwoma laty modernizowali przedsiębiorstwo. Wtedy nawiązał przyjaźnie, które zaowocowały obecną wizytą w naszym kraju.


Żyjąc na co dzień w Kraju Albionu, obserwuje zmiany, jakie zachodzą w społeczeństwie i gospodarce Anglii. Zmiany te są w części wywołane prawodawstwem Unii Europejskiej. Wielka Brytania jest także naocznym świadkiem ewolucji, w rezultacie której ma formalnie powstać Unia Europejska po uchwaleniu swojej konstytucji. My jesteśmy świadkami i uczestnikami ostatniego etapu tej zmiany.


Poznanie procesu, jaki następuje wewnątrz krajów „15” od kilkunastu lat, z punktu widzenia uczestnika zmian, może być pouczające i z pewnością będzie stanowić materiał do przemyśleń. Wiadomo również , że Wielka Brytania to jeden z najbardziej sceptycznych krajów w stosunku do Unii Europejskiej, a spotkanie z rodowitym Anglikiem  będzie najlepszą okazją by przyczyny tej postawy poznać. 


Serdecznie zapraszamy na piątkowe spotkanie. Jest ono także sposobem, by otrzeć się o mentalność anglosaską. Rozpoczynamy o godzinie 19.00.


Wstęp wolny.


Oddział tarnowski Stowarzyszenia KoLiber

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A