Budka dla turystów
access_time 2004-05-27 08:02:32

Przechodnie idący ul. Wałową około godz. 9 rano byli wczoraj świadkami, jak dźwigiem podnoszono stojącą od kilku lat koło budynku banku budkę policyjną. Spełniły się w ten sposób postulaty tych tarnowian, którzy uważali, że budka w tym miejscu szpeci.

[[fotka1]] Głosy, aby budkę zabrać z Wałowej padały w gronie radnych z komisji rozwoju, a jak się okazuje - również miłośnicy historii miasta i znawcy zabytków byli podobnego zdania. Ostatecznie wczoraj około godz. 9 ich postulaty nabrały widomego kształtu, bo budkę załadowano na ciężarówkę i odjechała w stronę tarnowskich dworców PKS i PKP, gdzie przygotowano dla niej nowe miejsce.

Policjanci i straż miejska nie korzystali już z budki od przynajmniej dwóch lat. Odkąd centrum Tarnowa objęte zostało monitoringiem miejskim z użyciem kamer, stała się zupełnie nieprzydatna mundurowym. Kilka lat temu była stawiana właśnie na potrzeby stróżów porządku, aby mieli tu schronienie podczas patroli na Starym Mieście.

Budka będzie teraz służyła koło kolejowych Plant turystom, jako punkt informacji turystycznej. Wykorzysta ją w tym celu Tarnowskie Regionalne Centrum Koordynacji i Obsługi Turystyki. Będzie tu można otrzymać bezpłatne foldery, kupić mapy miasta i regionu. Oczywiście z budki zniknie napis: Policja. (Smol)


fot. Janusz Smoliński

Komentarze...