Janusz to facet-tajemnica
access_time 2004-06-15 14:50:57

Od 10 czerwca do 20 sierpnia w galerii „Hotelu Tarnovia” ul. Kościuszki 10 czynna jest wystawa prac rysunkowych tarnowskiego artysty Janusza Grysiewicza. Janusz Grysiewicz, nauczyciel nauczania początkowego. Przez wiele lat związany ze środowiskiem muzycznym  (Jazz-rock-blues).

[[fotka1]] Od prawie 30 lat aktywny w różnych dziedzinach plastyki (fotografia, rysunek, rysunek satyryczny, grafika, malarstwo, scenografia). Udział w ważniejszych wystawach i działaniach: „Sztuka Folklor i Egzotyka w Filmie” – Kraków, nagroda za pracę: „Droga do meczetu”, akwarela. Dyplom-wyróżnienie za działalność plastyczną w latach 1973-75. Tarnowska Piwnica – „Realistyczny humor rysunkowy, obrazy olejne: „Bajkowe opowiadania”. „Tarnowski Metalowiec” – współpraca w dziale satyry. „Dziennik Polski” – publikacje rysunków satyrycznych. „New Modern Festiwal” – Ogólnopolskie konfrontacje muzyków, scenografia i dekoracja festiwalu. Stałe uczestnictwo w legnickim „Satyrykonie” (od 1997 roku). Międzynarodowy konkurs plastyczny poświęcony legendarnej postaci „Hermanowi” – Niemcy. Wystawy indywidualne (Tarnowskie Centrum Kultury) - „Fakty, mity i rzeczywistość”, „Po drugiej stronie” – akt.

[[fotka2]] „… Janusz, legenda (można tak bez przesady powiedzieć), tarnowskiej sceny bluesowo-rockowej. Niewiarygodna wyobraźnia, pracowitość i upór w dążeniu do celu. Wizualizacja swoich wizji to dziedzina, której bez reszty się oddał. W Jego pracach nie ma fałszu, a on sam nie pozuje na artystę, nie kreuje się na siłę, nie udaje, że potrafi coś ponad naturalne, wrodzone, umiejętności. Janusz to facet-tajemnica, człowiek doświadczony już i dojrzały, osoba, z którą obcowanie, rozmowa, dyskusja staje się prawdziwą ucztą duchową, Janusz, to sztuka szczera, na granicy prawie naiwności, ale tą naiwnością bardziej „z Durera” niż Nikifora…”


Peter Holzhubbel 2004, fragment „refleksji o Jasiu”.


 


[[fotka3]]  Wszystkie prace przeznaczone są na sprzedaż, atrakcyjne ceny, możliwość negocjacji. Wystawa czynna do końca wakacji, warto, naprawdę… Przace można podziwiać całą dobę, we wszystkie dni tygodnia.


Szczegółowe informacje: Janusz Grysiewicz kp@poczta.okay.pl


Zapraszamy


Galeria Miejska BWA Rynek 4, 33-100 Tarnów tel/fax: 014 626 47 52 www.galeria.tarman.pl galeria@galeria.tarman.pl


Sale wystawowe – Pasaż Tertila zapraszają: poniedziałek-piątek 10.00-17.00, sobota 10.00-14.00 lub w innym terminie po wcześniejszej rezerwacji.

Komentarze...