Spacer w niedzielę
access_time 2004-06-17 07:26:21

Już w najbliższą niedzielę Antoni Sypek zaprasza na drugi w tym roku historyczny spacer po Starym Cmentarzu. Tym razem tarnowski historyk będzie opowiadał o profesorach gimnazjalnych Tarnowa z czasów Galicji, których grobowce znajdują się na Starym Cmentarzu.

[[fotka1]] Tarnów za Galicji miał dość dużą sławę jako miasto, gdzie znajdowało się jedno z lepszych galicyjskich gimnazjów tamtych czasów, mieszczące się przy dawnej ulicy Seminaryjskiej, czyli obecnej Piłsudskiego. W Tarnowie mieściła się też wyższa szkoła realna oraz od 1901r. - drugie gimnazjum. Szkoły żeńskie prowadziły siostry Urszulanki. Stąd w mieście była spora liczba profesorów nauczających na co dzień młodzież gimnazjalną.

Spacer po Starym Cmentarzu poświęcony tej tematyce będzie trwał w niedzielę około godziny, gdyż tyle z reguły trwają historyczne przechadzki prowadzone przez Antoniego Sypka. W niedzielę, 20 czerwca rozpocznie się o godz. 16. Organizatorem przechadzki jest Tarnowskie Regionalne Centrum Koordynacji i Obsługi Turystyki.

(Smol)

Komentarze...