3000 twarzy
access_time 2004-06-17 07:31:14

Po raz ósmy Pałac Młodzieży w Tarnowie zorganizował Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Twarze". Stanisława Kumorek, która jest inicjatorką konkursu przyjęła trzy tysiące prac, spośród których 2703 zakwalifikowano do konkursu. W piątek - wielki finał tej imprezy z udziałem laureatów i wielu gości.

Prace wykonane zostały przez osoby w różnym wieku- od przedszkolaków, po młodzież i dorosłych. Sięgnięto po różne techniki plastyczne, w tym niezwykłym zbiorze znalazły się więc: rzeźby, płaskorzeźby, pastele, malarstwo olejne, tempera, akryl, rysunek, są też grafiki oraz fotografie. Przy takiej mnogości prac sporo czasu zajęła ocena, typowanie najlepszych. Oceny dokonali profesjonaliści: Anna Śliwińska -Kukla, Elżbieta Pazera, Urszula Gawron, Jacek Kucaba, Jerzy Jasnorzewski, Piotr Kukla, Bronisław Wiatr, Stanisława Kumorek. Wybór najciekawszych prac zajął komisji aż dziesięć dni. Nagrodzono 11 "Twarzy", wyróżniono 27, a 100 będzie eksponowanych na wystawie. Spośród wszystkich zakwalifikowanych prac konkursowych komisja wybrała 4 autorów , wyróżniając ich za pomysł i oryginalne przedstawienie tematu. Wyróżnienie specjalne w kategorii "grafika" otrzymała Agnieszka Rokicka z Nowego Targu, w kategorii "malarstwo" Małgorzata Karniewska, w kategorii "rysunek pastelą" Marianna Bednarek ze Szczecina, w kategorii "rysunek" Maciej Plater-Zyberk ze Szczecina. Jednym z najmłodszych uczestników jest 6 letni Radosław Potempa z Tarnowa.

Laureaci konkursu spotkają się w piątek o godz. 11.30 w Pałacu Młodzieży. O godz. 15 zapowiedziano otwarcie wystawy. Wyróżnione prace z poprzednich edycji konkursu można będzie również obejrzeć w kawiarni "Alchemik". (kis)

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A