Promocja, która... pływa
access_time 2004-08-05 06:40:38

Przed laty po morzach i oceanach pływały trzy statki, które nosiły nazwy związane z Tarnowem i okolicami. Były to m/s "Ziemia Tarnowska", m/s "Tarnów" oraz m/s "Generał Bem". Dzisiaj na wodach pozostaje tylko ten pierwszy.

Tarnów położony jest od morza ponad 600 km. Mimo to znajduje się tu wielu ludzi zainteresowanych problematyką morską. Od lat działają w mieście Liga Morska i Klub Morski "Bosman". Miejscowa Szkoła Podstawowa nr 19, która pielęgnuje tradycje związane z morzem, nosi imię Polskiej Marynarki Handlowej.

Miasto i powiat sprawują też patronat nad m/s "Ziemia Tarnowska", a dzięki inicjatywie m. in. prezesa LM Stanisława Gachowskiego za kilka dni statkiem "ZM" wyruszy w rejs jeden z członków Ligi, Ryszard Lis, tarnowski dziennikarz. - Na "Ziemi Tarnowskiej" popłynę do Maroka, wraz z transportem siarki oraz chemikaliów z Polic - mówi Ryszard Lis. - Zależy nam, by nasz patronat nad statkiem ożywić, gdyż masowiec jest, jeśli można użyć takiej przenośni, pływającą promocją miasta i okolic. Statek, które przewozi towary, trafia do wielkich portów na całym świecie, jako jeden z sześciu w Polsce ma uprawnienia do przemierzania Wielkich Jezior Amerykańskich. Na pokład zabieram sporo mateiałów o Tarnowie i powiecie, które przekażę kapitanowi statku, Markowi Dąbrowskiemu. Panu kapitanowi wręczę też od prezydenta miasta "Dukata tarnowskiego" oraz od starosty powiatowego "Grosza tarnowskiego". Mam nadzieję, że związki miasta i powiatu ze statkiem, które nosi nasze imię, będą w przyszłości mocniejsze niż dotychczas.

(ziob)

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A