Szacowanie strat.
access_time 2004-08-05 06:56:58

Duże straty powódź wyrządziła również w gminie Tarnów. Właśnie trwa szacowanie szkód. Od poniedziałku w gminie Tarnów pracuje specjalna komisja oceniająca straty wyrządzone przez ostatnią powódź. Powołał ją wójt Piotr Molczyk. Jak się okazuje w gminie szkody wyrządziły Biała, Dunajec i lokalne potoki.

- Największe zniszczenia dotknęły Koszyce Wielkie i Małe. Tam woda zalała kilkanaście dróg i użytków rolnych - informuje Rafał Kubisztal, specjalista ds. promocji Urzędu Gminy Tarnów. - W Zawadzie, gdzie w tamtejszej szkole remontowany jest dach, przemokło kilka pomieszczeń. Tam też padające deszcze zmieniły się w rwące potoki, które usunęły żwir z kilku dróg. W Woli Rzędzińskiej i Tarnowcu ucierpiało kilka piwnic i pól uprawnych. Straty poniósł też klub w Zbylitowskiej Górze, gdzie Dunajec zalał stadion klubowy. Dzięki akcji czterech ekip strażackich udało się wypompować ją, ale zawodnicy będę przez pewien czas musieli trenować w innym miejscu. Straty wystąpiły też w miejscowości Biała.

Poszkodowani mogą być spokojni. Wszyscy w większym lub mniejszym zakresie mogą liczyć na wsparcie.

- Rolnicy, których pola zostały zalane, będą zwolnieni z podatku rolnego. Na pomoc będzie mógł liczyć Dunajec Zbylitowska Góra. Co do pozostałych form zadośćuczynienia, to więcej będzie wiadomo po zakończeniu prac przez naszą komisję. Liczymy też, że rząd stanie na wysokości zadania i też pomoże osobom, które ucierpiały podczas powodzi - dodaje Rafał Kubisztal. (AMIZ)

Komentarze...