Złomiarze wciąż aktywni
access_time 2004-08-05 07:01:31

Złodzieje metalu przeznaczanego później na złom ciągle dają znać o sobie. Tymczasem nowe przepisy, obowiązujące w punktach skupu złomu, ograniczają możliwości rabusiów.

W okolicy dworca kolejowego w Tarnowie - Mościcach bezdomny 40-letni mężczyzna, pochodzący z Opolszczyzny, rozbijał pokrywy studzienek kanalizacyjnych, ale na gorącym uczynku został przyłapany przez policję. W pobliżu stał dwukołowy wózek, którym żelazny łup miał być zapewne odtransportowany do punktu skupu. Straty, które wyrządził "złomiarz", wynoszą ok. 700 zł.

Z kolei z boksu budynku przy ul. Zbylitowskiej nieznani sprawcy skradli 1,6 tys. m przewodu telekomunikacyjnego. TP SA poniosła stratę w wysokości 800 zł. - "Złomiarze" nie odpuszczają, lecz mam wrażenie, że wielu z nich nie wie jeszcze o niedawno wprowadzonych przepisach, które utrudnią im sprzedaż - mówi Andrzej Sus, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

W punktach przyjmownia złomu istnieje obowiązek legitymowania dostawców oraz bardziej precyzyjne zasady ewidencjonowania skupowanych przedmiotów. (ziob)

Komentarze...