Błonie. Zbierali na misje
access_time 2004-08-11 09:04:49

Loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami, pokaz ratownictwa wodnego oraz doskonała zabawa - tak w skrócie wyglądał parafialny festyn w Błoniu.

[[fotka1]] Już po raz dziesiąty proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Błoniu, ks. Stanisław Saładyga, zorganizował okolicznościowy festyn parafialny. Tym razem odbywał się on pod hasłem "Wakacyjna niedziela dla dzieci i rodziców". I zgodnie z tym na niedzielnej imprezie nie zabrakło ciekawych propozycji dla całych rodzin.


Wszystko rozpoczęło się koncertem zespołu "Ekumenia". Po nim program profilaktyczny poświęcony ratownictwu wodnemu przedstawił Ryszard Kacer. Nie zabrakło też specjalnych pokazów. Następnie odbył się blok konkursów dla całych rodzin. Dla najlepszych przygotowano atrakcyjne nagrody. Upominki czekały na loterii fantowej. Przygotowano 2000 losów po 2 zł. Każdy z nich wygrywał. Wszystkie brały też udział w losowaniu 15 głównych nagród, w tym roweru górskiego. Cały dochód z loterii przeznaczony był na misje.


Chętnych nie brakowało do zmagań sprawnościowych. W konkursie podnoszenia 17,5 kg ciężarka na czas zwyciężył Jan Kłusek z rewelacyjnymi wynikiem 39. Wyprzedził on "Tolka" Boryczko, Stanisława Tadla i Marcina Skubisza. W zawodach strzeleckich wygrali: Bartłomiej Ruszel i Halina Tukan. W turnieju ping-ponga najlepszymi w trzech kategoriach wiekowych (dzieci z klas I - III, IV-VI oraz dorosłych i młodzieży starszej) okazali się: Michał Krysa, Adam Krysa, Adam Pikusa.


Było też wesołe miasteczko, kolejki, a także samochodziki. Imprezę zakończy zabawa taneczna, podczas której wybrano najładniej bawiącą się parę. (AMIZ)


fot.AMIZ

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A