Basta i Surman najlepsi w Ostrowie
access_time 2004-07-21 01:48:34

W niedzielę na boiskach w Ostrowie nad Dunajcem rozegrany został drugi podczas tegorocznego lata turniej w ramach Otwartych Mistrzostw TKKF Siatkówki Plażowej - Tarnów 2004.

[[fotka1]] Na starcie zawodów organizowanych przez Tarnowskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej oraz Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji stanęło 19 zespołów, w tym mieszana para: Agnieszka Łaczek - Paweł Kuczek (wspólnie z dziesięcioma innymi drużynami sklasyfikowana ona została na dziewiątej pozycji). Sędziowany przez Kazimierza Bagnickiego i Sebastiana Wójtowicza turniej zakończył się zwycięstwem duetu Janusz Basta - Krzysztof Surman, pozostałe medalowe miejsca zajęły zaś pary: Sławomir Bagnicki - Tomasz Ćwiok oraz Tomasz Gdowski - Mateusz Muniga. Kolejność na dalszych miejscach: 4. Krystian Kmiecik - Seweryn Kukułka, 5. Grzegorz Barnaś - Tomasz Drogoś, 6. Tomasz Batko - Łukasz Muniga, 7. Janusz Antecki - Jakub Habel, 8. Krzysztof Bożek - Krystian Jajkowski.

W łącznej punktacji po dwóch rozegranych turniejach całej stawce - sklasyfikowano w niej już 30 duetów - przewodzą Sławomir Bagnicki - Tomasz Ćwiok - 26 pkt., wyprzedzając pary Janusz Basta - Krzysztof Surman - 21 pkt. oraz Mateusz Muniga - Tomasz Gdowski - 20 pkt. Pozostałe lokaty w czołowej dziesiątce zajmują: 4. Jekub Hebda - Andrzej Skórski - 15 pkt., 5. Grzegorz Barnaś - Tomasz Drogoś - 14 pkt., 6. Tomasz Batko - Łukasz Muniga - 13 pkt., 7. Marcin Bogacz - Tomasz Zahora - 12 pkt., 8. Eryk Sproski - Jakub Wielgus - 11 pkt., 9-11. Marcin Gawełczyk - Grzegorz Nowak, Tomasz Bigos - Krzysztof Sulowski oraz Jakub Habel - Radosław Nowak - po 10 pkt.

Kolejny, trzeci mistrzowski turniej rozegrany zostanie w Ostrowie nad Dunajcem w niedzielę, 1 sierpnia. Początek zawodów o godz. 9. (STM)