Nietrzeźwi na celowniku
access_time 2004-07-27 07:00:14

Tarnowska policja drogowa od lat przoduje w Małopolsce w ujawnianiu i zatrzymywaniu nietrzeźwych użytkowników dróg. To wynik przemyślanych patroli i dobrego rozeznania miejsc stwarzających szczególne niebezpieczeństwa.

Nasza "drogówka" uczestniczyła w ostatniej akcji małopolskiej policji, która specjalną uwagą obejmowała dyskoteki i bezpieczne powroty z nich. Ale podkreślam, że my robimy to na co dzień, nie tylko okazjonalnie. To rutynowe działania. Zawsze kierujemy patrole drogowe tam, gdzie istnieje największe potencjalne zagrożenie, a więc także w pobliże miejsc publicznych zabaw, dyskotek itp. Jesteśmy więc w Śmignie, Tarnowcu, Tarnowie i wielu innych miejscach. Usuwanie nietrzeźwych z dróg to dla nas priorytetowa sprawa - przekonuje kom. Jacek Mnich, szef sekcji drogowej Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. I zapewnia, że patrole policyjne zdają egzamin.


Policjanci zatrzymują wielu pijanych kierowców, którzy mogliby spowodować tragiczne wypadki. Zdumiewa ich przy tym ludzka głupota, brak szacunku dla życia własnego i innych. I niska świadomość prawna. -Przecież jazda po pijanemu jest przestępstwem, ze wszystkimi tego konsekwencjami...

W ramach ostatniej akcji małopolskiej "drogówki", tarnowscy policjanci skontrolowali prawie 350 pojazdów. Zatrzymali na drogach powiatu tarnowskiego 18 nietrzeźwych kierowców, 8 pijanych pieszych oraz prowadzącego samochód mimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. Nałożyli 19 mandatów, odebrali jedno prawo jazdy itd. Niestety, taka statystyka powtarza się często, za często.

Marek Baran

Komentarze...