Wszystko w jednym worze
access_time 2004-08-16 08:13:30

Po dwóch latach spółka TP Ditel SA wznowiła wydanie książki telefonicznej dla Tarnowa i okolic, która swym zasięgiem obejmuje: Tarnów oraz powiaty bocheński, brzeski, dąbrowski i ziemski tarnowski. Nowy spis dla wielu użytkowników może okazać się nieczytelny.

Książka telefoniczna TP Tarnów 2004/5 tym przede wszystkim różni się od swojego poprzedniego wydania, że spisu firm i instytucji dokonano wyłącznie w porządku alfabetycznym, bez podziału na miejscowości. Kiedyś, aby wyszukać numer jakiejś firmy, np. w Bochni, należało odnaleźć w książce część oznaczoną jako "Bochnia". W tym wydaniu nie ma już podziału na miejscowości (z wyjątkiem spisu klientów indywidualnych). Jeśli przykładowo chcemy uzyskać numer którejś ze szkół podstawowych w Tarnowie, trzeba go szukać wśród numerów setek innych szkół w całym regionie. Podobnie jest ze szpitalami, aptekami itp. Z tego powodu dla wielu użytkowników wyłącznie alfabetyczny spis instytucji i firm może wydać się nieczytelny, nie tylko ze względu na stare przyzwyczajenia.


odobnie jak w wydaniu z 2002 r., na początku książki znajduje się wykaz numerów ważniejszych urzędów i instytucji rangi wojewódzkiej oraz centralnej. Teraz dołączony jest także barwny plan Tarnowa.


Rok temu TP Ditel SA wydał spis telefonów, ale tylko z numerami firm i instytucji. Pisaliśmy o nim szerzej, gdyż zawierał wiele pomyłek i nieaktualnych informacji. Obecną książkę telefoniczną otrzymali tylko ci, którzy wcześniej złożyli do TP SA zamówienie.


(ziob)

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A