W niedzielę dożynki gminy Tarnów
access_time 2004-08-20 02:02:22

W najbliższą niedzielę, w Tarnowcu odbędą się dożynki gminy Tarnów. Zapowiadają się niezwykle atrakcyjnie. Będą występy oraz konkursy z nagrodami. Jedną z nich będzie kolorowy telewizor ufundowany przez "Dziennik Polski", który jest patronem prasowym imprezy.

Zorganizowane z tej okazji dożynki odbędą się na stadionie w Tarnowcu. Wszystko zacznie się od mszy św. w kościele pw. Józefa Rzemieślnika. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 14. Po niej barwny korowód dożynkowy, na bryczkach, a także wozach przejedzie na stadion w Tarnowcu. Tam odbędzie się obrzęd dożynkowy, dzielenie chleba, a także koncert orkiestry dętej OSP z Woli Rzędzińskiej. Wystąpią też zespoły artystyczne z Zespołu Szkół Publicznych w Tarnowcu.


Przed godz. 18.00 nastąpi rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Wieńca Dożynkowego. Potem na scenie dominować będzie góralski humor w najlepszym wydaniu. Zaprezentuje go kabaret "Truteń" z Rabki.


Po jego występie emocje powinny sięgnąć zenitu. Wszystko za sprawą losowania nagród. Jednym z nich jest wysokiej klasy telewizor kolorowy ufundowany przez naszą redakcję. Szansę na wygranie nagród mają wszyscy, którzy wypełnią konkursowy kupon. W sobotę zamieści go "Dziennik Polski".


Dożynki zakończy zabawa taneczna z zespołem "Ekspresjon". W jej trakcie około godz.21 zaplanowano pokaz sztucznych ogni.


Niedzielną imprezę organizuje wójt gminy Tarnów, Cetrum Kultury, Sportu i Inicjatyw Europejskich Gminy Tarnów, Rada Sołecka oraz Zespół Szkół Publicznych w Tarnowcu. Patronuje jej redakcja "Dziennika Polskiego".
(AMIZ)

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A