"Talia" i dwie premiery
access_time 2004-09-15 09:53:35

Tarnowski teatr, u progu nowego sezonu artystycznego, zamyka program dużego przedsięwzięcia - VIII Międzynarodowego Festiwalu Komedii "Talia". Dyrektor Wojciech Markiewicz planuje w najbliższych miesiącach dwie premiery: sztuki pt. "Pogrzeb" i "Król Jeleń". Będą to widowiska z udziałem kilkudziesięciu osób. W repertuarze znajdą się też małe formy teatralne.

[[fotka1]]Na razie nie sprecyzowano jeszcze programu na najbliższy sezon, ale - sądząc po ramowych zapowiedziach - melomani powinni być usatysfakcjonowani teatralną ofertą. Dyrektor Markiewicz mówi, że liczy na młodą widownię, lecz zastrzega, iż teatr nie będzie grać szkolnych lektur. Młodą widownię można zainteresować ciekawym ujęciem tematu literackiego. Jan Kochanowski i jego twórczość zainauguruje cykl oświatowy. W nadchodzących dniach widownię kinową zainteresuje niewątpliwie film Krauzego o Nikiforze. Tarnowski teatr przedstawi swój portret malarza naiwnego, włóczęgi, według utworów i pomysłu Henryka Cyganika. Spektakl: "Krynicki Ostaniec Rzecz o Nikiforze" przybliży postać krynickiego Matejki i stworzy widzom szansę do porównania opowieści o tej niezwykłej postaci, wypowiedzianej językiem filmu i teatru.


Z początkiem przyszłego roku odbędzie się premiera "Pogrzebu", a w okresie Wielkanocy widowiska dla dzieci "Król Jeleń".Zbliża się data inauguracji VIII Międzynarodowego Festiwalu Komedii "Talia", imprezy, która rozpocznie się już 2 października i potrwa tydzień. W ciągu tych dni tarnowianie obejrzą 20 spektakli. Wicedyrektor tarnowskiej sceny - Grażyna Nowak zapowiada inne zdarzenia, m.in. prezentację książki, która uwiecznia portrety postaci związanych z tarnowskim teatrem, na przestrzeni 50 lat ( w ub. r. obchodzono jubileusz), warsztaty młodzieżowe i otwarte studio festiwalowe, w którym spotkamy ludzi sceny z całej Polski. Do udziału w festiwalu zaproszono teatry ze Lwowa i Pleszowa. O szczegółach będziemy informować.tekst i Fot. Kis

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A