Pomoc dla Księżnej
access_time 2004-09-17 18:11:08

Grupa Polskiej Młodzieży skupiona w Stowarzyszeniu Koliber zdecydowała się powołać Społeczny Komitet Ustanowienia Prywatnej Renty Społecznej dla ostatniej przedstawicielki "polskiej linii" Cesarskiej Rodziny Habsburgów JW Księżnej Marii Krystyny von Habsburg.

Poruszeni artykułem http://kiosk.onet.pl/0,0,972725,7394,przeglad.html , zdecydowali zwrócić się do przedstawicieli polskiego społeczeństwa, zarówno tych mieszkających w kraju, jak i za granicą o pomoc w tej inicjatywie."Super "Express": Żenujące chwile przeżywa księżna Maria Krystyna Habsburg (81 lat). Już drugi raz prosi polski rząd o gest łaski i przyznania jej skromnej emerytury. Jej majątek, zagrabiony przez PRL, wart był miliony złotych. Mimo to całe życie poświęciła Polsce, a z własnej woli przekazała Polsce kolekcję obrazów, a Polska dziś skąpi jej najskromniejszej emerytury - podkreśla "Super Express". Teraz - jak zaznacza "SE" - zostawiona sama sobie przez rodzinę, schorowana kobieta nie ma z czego żyć…”Jesteśmy wysoce zaniepokojeni faktem, iż za godną patriotyczną postawę w ciężkich czasach XX wieku, Księżną spotyka ciężki los obojętności. Fakt to tym gorszy, iż władze komunistycznej Polski odebrały Księżnej cały majątek, zaś władze Odrodzonej III RP jego resztki sprzedały czerpiąc nieuzasadnione korzyści z pogwałcenia świętego prawa własności.W naszym rozumieniu zadośćuczynienie to element zwykłej ludzkiej przyzwoitości, a skoro Władze naszego Państwa nie są w stanie stanąć na wysokości zadania zwracamy się do Polskiego Społeczeństwa o dar serca.Nie da się tworzyć zrębów demokratycznego i silnego Państwa Polskiego bez szacunku dla własności, dla człowieka i dla Obywatela, niech dar serca Polskiego Społeczeństwa wypełni dług wdzięczności wobec ostatniej przedstawicielki Cesarskiego Rodu Habsburgów dumnej ze swej polskości.Zwracamy się do Was Rodacy o pomoc, przywróćmy elementarne zasady w życiu społecznym naszego Kraju! Nie pozostajmy obojętni!Rzecznik Prasowy Stowarzyszenia KoLiber
Miłosz A. LodowskiInformację wysłaliśmy prosząc o patronat honorowy dla akcji m.in. do Ostatniego Prezydenta RP na Uchodźctwie Pana Ryszarda Kaczorowskiego, JE Ks. Kardynała Metropolity Krakowskiego Franciszka Macharskiego, Pana Prezydenta Królewskiego Stołecznego Miasta Krakowa prof. Jacka Majchrowskiego, Pana prof. Wojciecha Roszkowskiego  - Przedstawiciela RP w Parlamencie Europejskim.Pragniemy także poinformować, że nasz komitet wsparli już m.in. swoimi osobami pp. Jacek Żalek - Radny Miasta Białystok, Damian Raczkowski - Wicestarosta Białostocki.Nr konta Akcji:
Nr konta: 23213000042001020462740001
Stowarzyszenie Konserwatywno - Liberalne Koliber
ul. Nowy Świat 41 00-042 Warszawa
z dopiskiem: „Renta społeczna dla Księżnej Marii Krystyny von Habsburg”W przypadku braku możliwości przekazania zebranych środków na rzecz JW Księżnej (z przyczyn losowych) Stowarzyszenie KoLiber całość zebranych w wyniku akcji środków przeznaczy na rzecz najstarszego szpitala dziecięcego w Polsce.”

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A