Dla ciała i dla ducha
access_time 2004-09-22 07:48:05

Koło Gospodyń Wiejskich w Siedlcu zdobyło pierwszą nagrodę w konkursie na najlepsze stoisko promocyjne. Jego rozstrzygnięcie było kulminacyjnym punktem niedzielnej "VI Biesiady Agroturystycznej" w Siedlcu.

[[fotka1]]Impreza zgromadziła wielu gości. Przyczyniła się do tego ładna pogoda oraz kuszące widokiem i smakiem degustacje, przygotowane przez promujące się na imprezie gospodarstwa agroturystyczne. W konkursie na najlepsze stoisko bezkonkurencyjne były gospodynie z Siedlca. Drugie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich z Dębna, a trzecie Zespół Szkół w Dąbrowicy. Pozostałych jedenaście stoisk wyróżniono.


Podczas biesiady, która w tym roku, ze względu na towarzyszącą jej imprezę, opatrzona była hasłem "Przy Cesarskim Gościńcu", oprócz prezentacji poszczególnych wystawców goście mieli okazję zapoznać się z twórcami i rzemieślnikami reprezentującymi ginące zawody, obejrzeć wystawę fotograficzną z Sycylii, Izbę Regionalną w Siedlcu oraz wystawę "Kapliczki Szlaku Cesarskiego od Myślenic po Bochnię.

Nie zabrakło również występów artystycznych. Zagrała Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Baczkowa, zatańczył Zespół Regionalny "Siedlecanie", ze specjalnym pokazem zaprezentowali się też członkowie Bractwa Rycerskiego "Kongregacja Św. Jana Chrzciciela" z Dobczyc. Góralską poezję śpiewaną zaprezentował zespół RZOZ z Bukowiny Tatrzańskiej.

(PB)


fot. Paweł Bielak

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A