Pielgrzymka trzeźwości
access_time 2004-09-24 07:20:41

Już po raz kolejny odbędzie się młodzieżowa pielgrzymka trzeźwościowa do Szczepanowa, przygotowana przez Tarnowskie Towarzystwo Zapobiegania Patologiom Społecznym. Pielgrzymkę, zorganizowaną przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta Tarnowa, zaplanowano w tym roku już na najbliższy weekend.

Została zorganizowana już po raz 12i nosi nazwę "Młodzieżowe drogi zdrowia i trzeźwości". Jak poinformował nas Kazimierz Braun, szef TTZPS, celem spotkania jest propagowanie wśród młodych ludzi trzeźwego i zdrowego stylu życia, a przy tym poznawanie tradycji oraz historii rodzinnych okolic.


Nieprzypadkowo na miejsce docelowe wybrano właśnie Szczepanów, miejsce urodzenia św. Stanisława, biskupa męczennika i patrona Polski.Rajd trzeźwościowy rozpocznie się tam w sobotę, w godzinach 13.30-15.30, gdy na miejscu mają się zgłaszać grupy pielgrzymkowe. Następnie odbędzie się oficjalne rozpoczęcie rajdu - pod zabytkową figurą Matki Boskiej z 1844r.W planach jest także cykl spotkań profilaktyczno-edukacyj-nych dla młodzieży, które odbywać się będą zarówno w sobotę, jak też w niedzielę. Zakończenie rajdu nastąpi w niedzielę, w godzinach popołudniowych.Jak co roku organizatorzy spodziewają się, że na spotkanie trzeźwościowe do Szczepanowa przybędzie kilkanaście młodzieżowych drużyn reprezentujących różne szkoły. Łącznie we wszystkich dotychczasowych rajdach wzięło udział ponad dwa tysiące uczestników.(Smol)


 

Komentarze...