Rzecz o Nikoforze
access_time 2004-09-28 07:06:52

Tarnowski teatr wystawia nowy spektakl pt. "Krynicki ostaniec. Rzecz o Nikiforze" według utworu i pomysłu Henryka Cyganika. Postać krynickiego malarza-włóczęgi Nikifora przypomniał Andrzej Krauze w filmie "Mój Nikifor" z Krystyną Feldman w roli głównej. Aktorka triumfuje, bo znakomicie wcieliła się w postać krynickiego Matejki.

Spektakl teatralny, proponowany przez tarnowską scenę to muzyczno poetyckie przedstawienie pięknie brzmiących wierszy i piosenek. Rozważania o sztuce inspirowanej loklanym folklorem, górskim krajobrazem, wzbogaca oryginalna muzyka łemkowska w wykonaniu zespołu "Serencza" wraz z jego głównym animatorem, kompozytorem i instrumentalistą Mirkiem Bogoniem. Dodatkowym walorem przedstawienia jest para młodych bohaterów, którzy wędrując stokami Beskidów i przemierzając lasy Jaworzyny postanawiają wywołać ducha dziwnego Malarza.


W spektaklu udział biorą: Monika Kufel, Robert Żurek, Mariusz Szaforz. Scenariusz, reżyseria i aranżacja przestrzeni: Wojciech Markiewicz, choreografia: Danuta Flamenhaft, muzyka: Mirosław Bogoń wraz z zespołem "Serencza". (kis)

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A