Pożegnanie nauczycieli
access_time 2004-11-16 08:16:22

Wczoraj w Sali Lustrzanej odbyła się coroczna uroczystość pożegnania nauczycieli odchodzących na emeryturę. Żegnano też pracowników administracyjno-obsługowych z tarnowskich szkół, członków nauczycielskiego związku zawodowego.

Otrzymali oni pamiątkowe adresy i drobne upominki. Jak powiedział Józef Sadowski, członków ZNP odchodzących na emeryturę było teraz 84 osoby na 151 z terenu miasta. Wśród nich Zofia Buryło. Wczorajsza uroczystość była natomiast połączona z przyjęciem 41 nowych członków w szeregi związku. Jedną z nowo wstępujących była Agnieszka Milak-Radoń, nauczycielka z SP nr 3.


W przypadku Agnieszki Milak-Radoń, to zresztą tradycja rodzinna. - Jej mama, tato, teść, teściowa byli nauczycielami i do tej pory są członkami ZNP - podkreśla Józef Sadowski, prezes tarnowskiego oddziału związku.Wczoraj wręczono także okolicznościowe adresy nauczycielom, którzy w latach II wojny uczestniczyli w tajnym nauczaniu. Odebrali je: Stanisława Źrałek, Bolesława Małgorzatowicz, Helena Stein, Stanisław Zakadź, Zofia i Józef Zakrzewscy. W tym roku mija 65 lat od czasu, gdy w zajętej przez okupanta Polsce zaczęło istnieć tajne nauczanie.Obecnie w mieście Tarnów jest około czterech tys. nauczycieli, z czego ponad 1,1 tys. jest członkami ZNP. 220 osób to emerytowani nauczyciele, którzy działają w sekcji emeryckiej ZNP.(Smol)Dziennik Polski


 


 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A