Młodzież zwiedza miasto
access_time 2004-10-26 11:23:21

Grupa francuskiej młodzieży z okolic Bordeaux, która gości w Tarnowie, zwiedzała wczoraj miasto i uczestniczyła w pierwszych warsztatach teatralnych. Młodzi Francuzi wspólnie z uczniami Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 przygotowują własny spektakl teatralny.

[[fotka1]]Grupa młodych Francuzów, wraz z opiekunami, przyjechała do Tarnowa w sobotę. W niedzielę spotkali się z władzami miasta i uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym połączonym z ogniskiem. Była to dla nich okazja, by poznać swoich polskich kolegów i nawiązać pierwsze zanjomości. Wspólnie z nimi przez dwa tygodnie będą przygotowywać przedstawienie teatralne. Wczoraj przed południem młodzież zwiedzała z przewodnikiem Tarnów, a po południu uczestniczyła w warsztatach teatralnych.


Dzisiaj młodzi ludzie wyjeżdżają do Jasła, gdzie spotkają się z młodzieżą, która także działa w zespole teatralnym. Jutro zaplanowano wycieczkę do Zakopanego i spotkanie z aktorami Teatru im. Witkacego.Goście mieszkają u rodzin swoich polskich kolegów. Projekt finansowany jest w części przez Narodową Agencję Programu Młodzież. Uczestniczy w nim 12 uczniów z Francji i 20-osobowa grupa młodzieży szkolnej i studentów z Tarnowa.(tekst i fot. baja)Dziennik Polski


 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A