Epoka gazu w MPK
access_time 2004-10-27 08:22:48

Od wczoraj Tarnów ma miejskie autobusy napędzane na sprężony gaz ziemny CNG. Na razie dwa, ale powoli będzie ich przybywać.

[[fotka1]]Z tej okazji na terenie zajezdni MPK przy ul. Lwowskiej otwarto uroczyście - z udziałem m. in. przedstawicieli władz wojewódzkich i samorządowych oraz parlamentarzystów - stację tankowania CNG, Wybudowano ją kosztem ok. 2,5 mln zł, a inwestorem była Karpacka Spółka Gazownicza PGNiG.

Dwa pierwsze autobusy zostały przystosowane do napędu na gaz ziemny przez załogę MPK, podobnie będzie z następnymi. Pod koniec 2005 r. po Tarnowie i okolicy będzie kursować 18 takich pojazdów, a w następnych latach ma być ich 40.


Henryk Łabno, prezes spółki MPK w Tarnowie, zachwala zalety "gazowych" autobusów: - Są one przede wszystkim bardzo ekologiczne, mniej hałaśliwe i bardziej komfortowe, gdyż ruszanie i rozpędzanie pojazdu odbywa się bez większych szarpnięć. Myślę, że docenią to pasażerowie.O tym, czy eksploatacja autobusu na gaz jest tańsza i czy będzie miało to wpływ na koszty przejazdów, a także o innych sprawach związanych z komunikacją "gazową" - napiszemy w najbliższych wydaniach "Dziennika". WiesŁaw ZiobroFot TopolDziennik Polski

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A