Wspinaczka najlepszych
access_time 2004-08-27 04:20:33
Podczas weekendu na tarnowskim rynku gościć będziemy najlepszych polskich wspinaczy. Specjaliści od boulderów rywalizować będą w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski.

[[fotka1]] O tym, skąd wziął się pomysł na organizację imprezy na tarnowskim rynku mówi organizator imprezy, Tomasz Oleksy:


- To standard, jeśli chodzi o imprezy na zachodzie. Edycje Pucharów Świata czy mistrzostwa Europy rozgrywane są na starówkach. To tworzy niezapomniany klimat imprezy. Tak jest we francuskich Grenoble, Chamonix, we włoskich Roveretto, Arco czy Lecco. Na starcie pojawi się krajowa czołówka oraz bardzo mocni Ukraincy. Swój przyjazd zapowiedział m.in. Olga Szlagina, która na przed ostatnich zawodach Pucharu Świata w L Argentiere La Bessee we Francji była czwarta. Niestety zabraknie kilku wcześniej awizowanych zawodników, którzy w tym samy czasie wystartują we francuskim Grenoble.


Niestety nie będzie w zawodach startował także Tomek Oleksy, który jako organizator nie może walczyć w mistrzostwach. Do miana faworyta wśród mężczyzn wyrasta więc inny kadrowicz, krakowianin Andrzej Mecherzyński - Wiktor. Wśród pań również mogą dominować -obok Ukrainek - krakowianki: Renata Piszczek oraz Anna Jarek.


W sobotę eliminacje rozpoczynają się o 11.00. O 17.00 zaplanowano konkurs skoku do chwytu. Niedzielne finały ruszają o 18.00. Dla widzów, którzy przyjdą na rynek przygotowana zostanie dodatkowa ściana, na której każdy będzie mógł spróbować swoich umiejętności.


 omasz Oleksy właśnie wrócił z położonego niedaleko Turynu, Bardonecchia. Na terenie budowanego kompleksu olimpijskiego odbyły się zawody Pucharu Świata w konkurencji boulderów. Tarnowianin awansował do finału, gdzie zajął 13 miejsce.


- Po kontuzji wracam do wysokiej formy, ale to jeszcze nie jest to
- powiedział nam zawodnik. - Nie startowałem w kilku edycja na początku sezonu i stąd dopiero 17 pozycja w klasyfikacji łącznej. Do zakończenia rywalizacji pozostał jeszcze finał w Huzou niedaleko Pekinu.


Finałowa impreza odbędzie się w dniach 24-29 września. Wracając do zawodów w Bardonecchia to najlepszy okazał się Francu Daniel Dulac, który wyprzedził mało znanego Szwajcara Mattiasa Mullera. W klasyfikacji generalnej Dulac jest liderem i wyprzedza kontuzjowanego Austriaka, Kiliana Fischhubera.


Tekst i fot. (BD)

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A