Są wolne miejsca
access_time 2004-08-28 09:32:18

Są jeszcze wolne miejsca w tarnowskich szkołach wyższych. Wszystkie przyjmują studentów zarówno na studia dzienne jak i zaoczne. Największym powodzeniem cieszy się administracja publiczna i rachunkowość.

Do 13 września można jeszcze składać dokumenty w Wyższej Szkole Biznesu. W ramach studiów dziennych i zaocznych do wyboru są trzy bloki: zarządzanie w administracji, zarządzanie, marketing i finanse oraz zarządzanie i informatyka.


Za studia dzienne w WSB trzeba zapłacić 350 złotych miesięcznie, tylko zarządzanie, marketing i finanse kosztuje 280 złotych. Czesne na studiach zaocznych jest wynosi od 280 do 300 złotych za miesiąc. Uczelnia prowadzi nabór bez egzaminów wstępnych, kandydaci są przyjmowani na podstawie konkursu świadectw.


Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa przyjmuje jeszcze na studia dzienne na język niemiecki i francuski oraz chemię stosowaną i matematykę z informatyką. Są to studia bezpłatne. Warunkiem przyjęcia jest egzamin pisemny, a w przypadku języków także ustny.


Są też miejsca na studiach zaocznych: ochrona środowiska, agroekonomia, pielęgniarstwo i język angielski. Trzeba za nie zapłacić od 1,5 tys. za semestr do 2 tys. złotych za język angielski. Przyjęcia odbywają się na podstawie konkursu świadectw, egzamin obowiązuje tylko na języku angielskim. Dokumenty są przyjmowane do 6 września, dłużej, do 15 września, tylko na pielęgniarstwo. W PWSZ, podobnie jak w WSB, najwięcej osób chce studiować zarządzanie administracją.


Także Małopolska Wyższa Szkoła Ekonomiczna przyjmuje jeszcze studentów, zarówno na studia dzienne, jak i na zaoczne. Do 15 września (termin może zostać przedłużony) można składać dokumenty na specjalności: integracja europejska, administracja publiczna, rachunkowość i zarządzenie finansami, nieruchomości i ubezpieczenia, informatyka w zarządzaniu. W MWSE największym powodzeniem cieszy się rachunkowość i zarządzanie finansami.


Studia dzienne kosztują 2,5 tys. złotych rocznie, zaoczne 3 tys., czesne może być opłacane w 10 miesięcznych ratach. Warunkiem przyjęcia jest rozmowa kwalifikacyjna.


(baja)

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A