Będą nowe bilety
access_time 2004-08-30 07:10:14

Zarząd Komunikacji Miejskiej w Tarnowie zamierza wkrótce - przypuszczalnie na początku przyszłego roku - wprowadzić do sprzedaży nowe rodzaje biletów. Szersza oferta ma za zadanie przyciągnąć klientów.

Myśli się między innymi o bilecie okresowym, który ważny byłby na dwie linie. - Ktoś, kto do pewnego miejsca podróżuje dwoma autobusami, dwóch linii, kasowałby bilet tylko w tym pierwszym - wyjaśnia Krzysztof Kluza, dyrektor Zarządu Komunikacji Miejskiej.


Nowością w Tarnowie byłyby także bilety weekendowe, ważne tylko w soboty i niedziele. Być może wtedy ci, którzy regularnie kupują bilety miesięczne, nie musieliby się zastanawiać, czy warto przedłużać ich ważność na dni wolne od pracy.


- Chcielibyśmy również zaproponować bilety rodzinne - informuje dyrektor Kluza. - Kasowałoby się tylko jeden bilet, który ważny byłby także dla innych członków rodziny.


To są na razie tylko projekty. Z tych powodów nie wiadomo jeszcze, jakie byłyby ceny nowych rodzajów biletów ZKM. Zarząd ma nadzieję, że znaczne poszerzenie oferty zachęci wiele osób do podróżowania miejskimi autobusami i pozytywnie wpłynie na dochody komunikacji z tytułu sprzedaży biletów.


Dyrektor wspomina też o tym, że zmiany ustawowe również wymuszają wprowadzanie zmian w biletach i taryfach. Dotyczy to m. in. pasażerów, którzy korzystają ze świadczeń przedemerytalnych i problemu korzystania przez nich z ulg w przewozach. (ziob)


 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A