Spotkanie i podpisy
access_time 2004-09-03 17:33:56

W środę w Sali Lustrzanej odbędzie się spotkanie z prof. Tomaszem Gąsowskim z Uniwersytetu Jagiellońskiego, poświęcone jednomandatowym okręgom wyborczym. Profesor Tomasz Gąsowski jest szefem komitetu na rzecz zorganizowania ogólnopolskiego referendum w tej sprawie, działającego w Krakowie.

Jak poinformował nas Zdzisław Jasiewicz z komitetu tarnowskiego, spotkanie z profesorem Gąsowskim odbędzie się w środę o godz. 17. Organizatorzy liczą na duże zainteresowanie tarnowian tą tematyką.


- Spotkanie będzie dotyczyło wyborów w okręgach jednomandatowych - tłumaczy Zdzisław Jasiewicz. - Chodzi nam o to, aby obywatele zmierzając w dniu wyborów do urn wyborczych nie szli głosować, ale wybierać. Aby nie wybierano ludzi pozostających w sitwach partyjnych, wskazanych wcześniej przez partie.


Według Zdzisława Jasiewicza, przeprowadzenie po raz pierwszy wyborów w okręgach jednomandatowych nie jest receptą na całe zło dziejące się obecnie w Polsce, ale powinno w znacznym stopniu uzdrowić sytuację.


- Gdyby doszło do wyborów w okręgach jednomandatowych, jako społeczeństwo moglibyśmy wybrać ludzi uczciwych, myślących nie tylko kategoriami swojej partii - podkreśla Zdzisław Jasiewicz.


Jako przedstawiciel komitetu referendalnego zamierza włączyć się w zbieranie podpisów w sprawie ogólnopolskiego referendum na rzecz jednomandatowych okręgów wyborczych. (Smol)


 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A