Punkt dla przedsiębiorców.
access_time 2004-09-07 07:52:13

Wczoraj otwarto nową siedzibę tarnowskiego Ośrodka Małopolskiego Instytutu Samorządu Terytorialnego i Administracji w Tarnowie. Biuro przy ul. Żydowskiej zostało przeniesione do gmachu Banku Gospodarstwa Krajowego przy ul. Mickiewicza 2.

Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji w Krakowie intensyfikuje działania na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw. Od 11 września - poinformował "Dziennik" dyrektor Instytutu, Krzysztof Lipski-Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorstw ogłosiła, że w całej Polsce ruszają punkty konsultacyjne dla małych i średnich przedsiębiorstw. Tę informację przyjęliśmy z ulgą, ponieważ działalność punktów do tej pory była finansowana z naszych funduszy. Teraz można liczyć na środki Ministerstwa Gospodarki przekazywane poprzez PARP.


Funkcjonowanie punktów jest bardzo ważne. Potwierdzają to rzesze zainteresowanych. Biuro przy ul. Żydowskiej odwiedzało setki osób. Do tej pory z porad mogły korzystać zarówno osoby, które przygotowywały się do otwarcia firmy, jak i przedsiębiorcy z pewnym doświadczeniem. Teraz w Punkcie Konsultacyjnym znajdą informację wyłącznie przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą.


Zdaniem Krzysztofa Lipskiego, przed właścicielami małych i średnich przedsiębiorstw rysują się dobre perspektywy. Wielu skorzystało już ze środków europejskich. Istnieje potężna grupa przedsiębiorców, którzy zrozumieli, że warto zainwestować, by spełnić unijne procedury i skorzystać z funduszy. Wielkim optymizmem napawa fakt, iż polscy przedsiębiorcy potrafią szybko odnaleźć sie w nowej sytuacji - podkreślił szef MISTiA.


W nowej siedzibie tarnowskiego Oddziału można było wczoraj porozmawiać z dyrektorem Krzysztofem Lipskim, zastępcą dyrektora Romanem Ciepielą i kierowniczką Oddziału Anną Gruszczyńską. Na co dzień informacją służy tarnowski zespół.

tekst (kis)


 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A