Propozycje dla młodzieży
access_time 2004-09-09 07:42:19

Dąbrowski Dom Kultury rozpoczyna nowy rok pracy kulturalno - oświatowej. Wśród nowych propozycji, które pojawią się od września, są warsztaty kabaretowe, szkolenia komputerowe, zajęcia dziennikarskie oraz dyskusje na temat filmów i spektakli teatralnych. Natomiast uroczysta inauguracja roku odbędzie się 11 września.

-Zamierzamy zwrócić więcej uwagi na programy edukacyjne, ale ich realizacja zależy od zainteresowania szkół. Planujemy na przykład spotkanie z bohaterem filmu "Dług". Co jakiś czas będziemy także organizować filmy i spektakle teatralne połączone z dyskusją - mówi Paweł Chojnowski, dyrektor DDK.


Dom Kultury kontynuował będzie zajęcia koła plastycznego i zespołu teatralnego. Działać będą amatorskie zespoły artystyczne: orkiestra, kapela ludowa i podwórkowa, kilka zespołów rockowych oraz zespół folklorystyczny "Nieczajnianie".


Czynna będzie uruchomiona wiosną kafejka internetowa, z której można korzystać od wtorku do soboty w godz. 12.00 - 20.00. W większości przychodzą tu podopieczni świetlicy profilaktycznej, którzy korzystają z komputerów bezpłatnie. Kafejka jest bezpłatna również dla członków kół i zespołów działających przy DDK. W przypadku innych chętnych opłata za godzinę korzystania z internetu wynosi 3 zł.


Nową propozycją DDK są rozpoczynające się od września w świetlicy profilaktycznej warsztaty teatralne. - W oparciu o oglądane na wideo przedstawienia znanych zespołów kabaretowych i grupy działającej przy DDK będziemy chcieli wypracować własny styl. Mam nadzieję, że przy tej zabawie wyłonią się jakieś aktorskie talenty. Warsztaty będą realizowane w ramach programu profilaktycznego "Uśmiech dziecka" - mówi dyrektor Chojnowski.


Z myślą o wychowankach świetlicy profilaktycznej przygotowano również szkolenia komputerowe dla początkujących i zaawansowanych. Od listopada rozpoczną się natomiast warsztaty dziennikarskie, podczas których młodzież będzie mogła dowiedzieć się, jak powstaje gazeta i przygotować własną.


Wśród propozycji odpłatnych DDK proponuje w tym roku kurs języka francuskiego, naukę w szkółce muzycznej (skrzypce, pianino, gitara, instrumenty klawiszowe) oraz kurs tańca towarzyskiego. Być może powstanie także koło modelarskie.


Natomiast najbliższe, planowane przez DDK imprezy, to: II Powiatowy Festiwal Harcerski im. Jerzego Brauna i II Przegląd Dorobku Artystycznego Szkół, który rozpocznie się 16 września. Finał odbędzie się 26 września w amfiteatrze nad wodą w Narożnikach koło Radgoszczy, jeżeli dopisze pogoda. (baja)

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A