Nie będzie punktów spornych
access_time 2004-09-11 06:03:07

Dobiega końca jeden z najważniejszych etapów związanych z budową obwodnicy w Wojniczu: wykup terenów, które droga ma zająć w przyszłości. Obwodnica jest niezwykle potrzebną dla miasteczka inwestycją, gdyż każdej doby przez jego środek przejeżdża do 32 tys. pojazdów.

Znów przed Wojniczem, na odcinku drogi krajowej nr 4, od strony Tarnowa, tworzą się pokaźne korki. Jest to skutek trwającego remontu nawierzchni. W połowie 2006 r., gdy ukończona zostanie modernizacja całego odcinka K4, Wojnicz zyska również obwodnicę. Dopiero wtedy centrum miasteczka odetchnie na dobre.


Obecnie dobiega końca wykup terenu pod nową drogę, która pobiegnie północną częścią i będzie miała długość 3,8 km. Aż prawie 300 właścicieli miejscowych działek musiało zostać zaangażowanych w tę sprawę. To przez ich teren ma przebiegać obwodnica, na różnej długości. Wcześniej kilku właścicieli zastanawiało się nad ceną, jaką oferował im inwestor: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. - Z tego co mi wiadomo, wszelkie wątpliwości zostały usunięte i nie powinno być już na tym tle jakichś punktów spornych. Inwestycja powinna przebiegać spokojnie - twierdzi Zbigniew Nosek, wójt Wojnicza.


U inwestorów trwa jeszcze przygotowywanie ostatnich projektów związanych z realizacją przedsięwzięcia.


Na wykup terenu i budowę drogi GDDKiA przeznacza 40 mln zł.


(ziob)

Komentarze...