Wycieczki do MPK
access_time 2004-11-02 06:38:09

Z wielkim zainteresowaniem spotkała się wiadomość, że w Tarnowie uruchomiono autobusy napędzane sprężonym gazem ziemnym. Codziennie do MPK zgłaszają się delegacje m. in. przedsiębiorstw transportowych z różnych stron Polski, by na własne oczy obejrzeć, jak wygląda przystosowanie taboru i zaplecza do eksploatacji na nowym paliwie.

Tarnowskie przedsiębiorstwo jest obecnie miejscem licznych wycieczek, a przypuszcza się, że szczyt tego zainteresowania potrwa jeszcze przez najbliższe dwa tygodnie. Zwiedzający dużą uwagę koncentrują m. in. na oddanej we wtorek do użytku stacji tankowania CNG. Interesuje ich przede wszystkim to, czy cała inwestycja może być w przyszłości opłacalna. Na adres MPK dotarło też wiele listów gratulacyjnych. W całym kraju tylko kilka miast (m. in. Przemyśl, Rzeszów, Inowrocław) wprowadziło do komunikacji publicznej autobusy na gaz.


Od piątku dwa pierwsze "gazowe" autobusy zaczęły regularnie kursować. Jest nadzieja, że obejdzie się bez jakichkolwiek usterek.- Linie, które autobusy na gaz będą obsługiwać, będą się zmieniać. Nie będzie jakichś stałych tras, takie jest nasze założenie - informuje Henryk Łabno, prezes spółki MPK w Tarnowie. (ziob)Dziennik Polski


 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A