Druga jrg
access_time 2004-11-02 06:55:18
Przy ul. Błonie (koło Hypernovej) rozpoczęła się długo oczekiwana przez tarnowskich strażaków budowa II jednostki ratowniczo-gaśniczej. Będzie stanowiła znakomite zaplecze dla akcji prowadzonych w północnej części miasta oraz powiatu ziemskiego tarnowskiego.

[[fotka1]]Zabiegi o wybudowanie siedziby dla II jrg trwały od ponad 10 lat. Początkowo strażacy planowali budowę na działce przy ul. Okrężnej. Ostatecznie lokalizacja przy ul. Błonie wydaje się dużo bardziej trafiona.


Obecnie jest już po przetargu, w ramach którego został wyłoniony wykonawca robót. W tym roku na tę inwestycję przekazano milion zł. Budowę z budżetu centralnego wsparły tarnowskie samorządy, przekazując kwoty proporcjonalnie do liczby swoich mieszkańców.W Tarnowie jest teraz tylko jedna jednostka ratowniczo-gaśnicza. Jak dobrze wiedzą o tym tarnowianie, siedziba tarnowskiej PSP znajduje się obecnie w budynku przy ul. Klikowskiej.Strażacy od lat alarmowali, że mają zbyt długi dojazd na tarnowskie osiedla bloków mieszkaniowych. Po wybudowaniu nowej jednostki przy ul. Błonie, na tarnowskich blokowiskach będą w stanie zjawić się w ciągu zaledwie kilku minut.II jrg będzie poza tym znajdowała się w bezpośredniej bliskości wjazdu na autostradę Kraków-Tarnów. (Smol)Dziennik Polski


 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A