Budują ekrany akustyczne
access_time 2004-11-02 07:38:56

W ubiegłym tygodniu rozpoczęła się budowa ekranów akustycznych przy alei Jana Pawła II w Tarnowie, o co apelowali mieszkańcy okolicznych domów. Ekrany budowane są na odcinku od ulicy Słonecznej do Odległej.

Będzie to pierwszy etap budowy ekranów akustycznych wzdłuż al. Jana Pawła. Jeszcze w tym roku mają zostać wybudowane na długości 630 metrów. Przewidywany koszt robót wyniesie około 1,1 mln zł. Ekrany wykonuje tarnowska firma "Eltar".


- Do budowy ekranów wzdłuż al. Jana Pawła II przymierzaliśmy się już od kilku lat - mówi Stanisław Pyzdek, dyrektor Tarnowskiego Zarządu Dróg Miejskich. - Budowa ekranów wzdłuż tej tarnowskiej ulicy częściowo pokryta zostanie pieniędzmi pochodzącymi z pożyczki Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, a częściowa pieniędzmi miasta.Na razie od strony ul. Słonecznej rozpoczęto prace przy przebudowie wodociągu, gdyż jest to konieczne zanim w tym miejscu staną ekrany. Od ul. Długiej w stronę ul. Odległej rozpoczęto już wykonywanie fundamentów pod ich konstrukcje. Ekrany na całym tym odcinku, od Słonecznej do Odległej, powinny zostać wybudowane jeszcze przed końcem tego roku. Zakończenie robót drogowcy planują na 15 grudnia.W przyszłości ekrany wzdłuż al. Jana Pawła budowane będą także na innych odcinkach ruchliwej ulicy. Nic dziwnego, już za kilka lat ma ona stanowić trakt samochodowy prowadzący w stronę węzła autostrady.- Na razie jest to pierwszy etap budowy ekranów akustycznych wzdłuż alei Jana Pawła - mówi dyrektor TZDM, Stanisław Pyzdek. - W dalszych planach mamy zamiar stawiać ekrany wzdłuż al. Jana Pawła na odcinku prowadzącym w stronę ulicy Westerplatte. Mamy już dokumentację techniczną na ten etap budowy. Prace chcemy kontynuować w przyszłym roku, jednak pod warunkiem, że będziemy mieli zapewnione środki finansowe na ten cel. (Smol)Dziennik Polski

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A