Stypendium dla Igora
access_time 2004-11-15 06:11:04

W Tarnowie zakończył się XXII Ogólnopolski Festiwal "Tydzień Talentów". Przed publicznością wystąpili młodzi wykonawcy, którzy stoją u progu artystycznej kariery, a także laureaci prestiżowych konkursów, wracający do Tarnowa ze wspomnieniami udanego debiutu.

Komisja Oceniająca postanowiła rekomendować do specjalnej promocji: Marcina Zdunika, Roberta Bartoszewicza, Mariannę Szadowiak, Michała Pietrzaka, Agatę Jeleńską i Adama Krzeszowca. Promocja - jak zaznaczono w werdykcie- obejmować będzie, recenzje krytyków muzycznych.


Wiolonczelista Marcin Zdunik otrzymał nagrodę-stypendium im. Anny Knapik ufundowane przez Stowarzyszenie Muzyczne PRO ARTE oraz zaproszenie do udziału w koncercie poświęconym Annie Knapik. Pianista - Michał Pietrzak - już dzisiaj został zaproszony do udziału w Festiwalu "Mistrzowskie wieczory" w Kąśnej Dolnej 2005, skrzypek Robert Bartoszewicz wystąpi w koncercie inaugurującym XX Muzyczne Spotkania u Paderewskiego w Dworku w Kąśnej Dolnej. Wśród nagrodzonych znalazła się także skrzypaczka Marianna Szadowiak, która powtórzy swój występ przed tarnowską publicznością w przyszłorocznej edycji festiwalu "Tygodnia Talentów", w koncercie "Tarnowskie powroty".Komisja Opiniująca przyznała także stypendium ufundowane przez starostę tarnowskiego dla najbardziej obiecującego tanowskiego talentu - Igorowi Lipińskiemu - uczniowi Zespołu Szkół Muzycznych w naszym mieście. Dyplomy rekomendacyjne otrzymali: skrzypaczka - Agata Jeleńska i wiolonczelista - Adam Krzeszowiec.Od tej pory krytycy muzyczni, tak jak zapowiedzieli, przyglądać się będą drodze artystycznej swoich "podopiecznych". Po debiucie w Tarnowie czekają ich równie emocjonujące występy, ale przede wszystkim praca, bez której niewyobrażalny jest sukces. Występ przed publicznością, wyróżnienia, dobre recenzje są dopingiem do tej pracy.Koncert "Tarnowskie powroty", w którym występują muzycy z pewnym dorobkiem artystycznym, świadczy o tym, że tarnowski festiwal jest ważnym wydarzeniem u progu kariery.Krzysztofa Bik-JurkowDziennik Polski 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A