Sylwester na Rynku
access_time 2004-12-29 07:55:50

Jeszcze kilka tygodni temu wiele wskazywało na to, że zabawa sylwestrowa na płycie tarnowskiego Rynku w ogóle się nie odbędzie, ze względów oszczędnościowych. Ostatecznie udało się zorganizować tradycyjnego sylwestra. Rozpocznie się w najbliższy piątek o godz. 23.

Organizatorem jest tarnowska firma "Art-Maks", która w wakacje przygotowała - pod patronatem "Dziennika Polskiego" - Święto Ulicy Lwowskiej. Od szefa "Art-Maksa" dowiedzieliśmy się więc szczegółów tegorocznej zabawy na płycie Rynku, która odbędzie się w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia. Atrakcji ponoć nie zabraknie.


Zabawa sylwestrowa rozpocznie się o godz. 23 i potrwa do 0.30 nad ranem. Główną atrakcją noworocznego spotkania, poza oczywiście tradycyjnym odliczaniem tuż przed wybiciem godziny 12, będzie koncert zespołu Ayers Rock. Jest to zespół tzw. coverowy, tworzony przez pięciu muzyków, prezentujący - zgodnie z zamierzeniem organizatorów - muzykę lekką, łatwą i przyjemną.- Dla uczestników sylwestrowej zabawy przygotowaliśmy także wspólny poczęstunek, ale na razie nie powiem, czym będziemy częstowali - dowiedzieliśmy się od Krzysztofa Franka, właściciela "Art-Maksa". - Niech do końca pozostanie tajemnicą, co będziemy serwować na płycie Rynku podczas tej wyjątkowej nocy.Z programu udostępnionego nam przez organizatorów można natomiast łatwo domyślić się, czym będą częstowali organizatorzy zabawy sylwestrowej. Poczęstunek dla tarnowian na tę noc wsparły bowiem: "Piwniczanka", cukiernia "Targowa", firma "Taurus" i piekarnia "Krystyna".Atrakcją nocy sylwestrowej na Rynku ma być także budowla, która ... sama odleci. Będą się na nią składały elementy i figury wykonane z balonów napełnionych gazem. O północy odbędzie się tradycyjnie także pokaz sztucznych ogni, które rozbłysną nad Starówką i Ratuszem.Dodajmy, że sylwester na płycie Rynku będzie bezpośrednio transmitowany przez tarnowskie Radio RDN-Małopolska. Transmisja rozpocznie się o godz. 23.- Zabawa sylwestrowa odbywa się przy współudziale prezydenta miasta i pod jego patronatem - zaznacza przy tym Krzysztof Franek. - Gdyby nie pomoc władz miasta, nie bylibyśmy w stanie w tak krótkim czasie zorganizować sylwestra na Rynku.Porządku podczas zabawy sylwestrowej będzie pilnowało m.in. 20 strażników miejskich. Organizatorzy apelują do uczestników o zachowanie porządku.(Smol)Dziennik Polski


 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A