Salon poezji
access_time 2005-01-06 08:37:36

W najbliższą niedzielę kolejny "Salon Poezji", a w nim nadzwyczajni goście z Krakowa i tarnowskiego Teatru. Gospodarze salonu: Janina Kania -dyrektor MBP i Wojciech Markiewicz-dyrektor tarnowskiej sceny zapraszają wielbicieli poezji w niedzielę, o godz. 11, do sali Ratusza.

Przed publicznością wystąpi Edward Dobrzański - prof. Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie oraz Anna Nowicka - aktorka tarnowskiego Teatru. Józef Komarewicz zaprezentuje grupę poetycką "Obserwatorium", z którą współpracuje, a którą tworzą: Aleksandra d`Allure Hoszowska, Lucyna Krupa, Anna Szymańczuk, Helena Urbanik, Jerzy Barczyński, Władysław Bożek, Kazimierz Karwat, Stanisław Lis i Mirosław Przybyła. Zaprezentuje się też klub literacki "Liberum Arbitrium" z Anną Karecką, Henrykiem Cyganikiem, Andrzejem Grabowskim, Andrzejem Szczepańskim.


Podczas styczniowego spotkania z poezją nie może zabraknąć kolęd. Najpiękniejsze utwory usłyszymy w wykonaniu zespołu "Goga" z Pałacu Młodzieży w Tarnowie prowadzonego przez Małgorzatę Boruch. (kis)


Dziennik Polski

 

Komentarze...