Andrzej Seweryn przeczyta "Dzienniki" Gombrowicza
access_time 2005-01-06 08:51:46

W najbliższy poniedziałek gościć będzie w Tarnowie znakomity aktor - Andrzej Seweryn, od wielu lat mieszkający we Francji, na stałe związany z Comedie Francaise. Artysta wystąpi na tarnowskiej scenie przedstawiając fragmenty "Dzienników Gombrowicza", ale wcześniej odniesie się do książki będącej biografią mistrza sceny.

Autorką książki o Andrzeju Sewerynie jest Teresa Wilniewczyc. Pisarka prowadzi z nim długie rozmowy. Wywiady przeprowadzane są w różnym czasie i różnych okolicznościach. Książka utkana jest z takich właśnie rozmów i dialogów kręgu ludzi teatralnego środowiska. Autorce nie wystarczyły wywiady z aktorem, chcąc wszechstronnie naświetlić jego sylwetkę stawia pytania przyjaciołom, kolegom, reżyserom i łączy wszystkie wywiady w całość.


Rozmowy o książce i karierze zawodowej rozpoczną się o godz. 17.30 w foyer teatru. Spotkanie aktora z publicznością, w tej formie, trwać będzie ponad godzinę. O 19 rozpocznie się spektakl. Mistrz sceny zmierzy się z prozą mistrza pióra Witolda Gombrowicza.Widzowie będą mieli możliwość podziwiania kunsztu aktorskiego, wielkiej postaci świata teatru. Andrzej Seweryn niewątpliwie zaskoczy interpretacją "Dzienników". Każdy z zapisków Gombrowicza staje się na scenie szczerą, logicznie wyłożoną prawdą. Oddaną w żywych, plastycznych słowach, które aktor zamienia w najczystszą formę teatru. Za ich pośrednictwem Seweryn trafia wprost do serc i umysłów..." napisał w recenzji Janusz R. Kowalczyk.W teatrze można jeszcze kupić bilety na wyjątkowy spektakl. (Kis)Dziennik Polski


 

Komentarze...