Kolejne interesujące filmy
access_time 2004-12-15 07:05:26

Wieczór czwartego dnia festiwalu "Vitae Valor" rozpoczął się bardzo nietypowo, bowiem kinomanów przywitali: Zuzanna Szafrańska i dyrektor duszpasterstwa akademickiego "Tratwa" - ks. Artur Ważny. Ta zaskakująca zamiana spowodowana była nagłą chorobą dyrektora organizacyjnego, Jerzego Świtka.

Sternik "Tratwy", ks. Artur Ważny, przeczytał list od Jerzego Świtka, w którym przeprasza widzów za swoją nieobecność. Po odczytaniu listu nastąpiła aukcja, tym razem obrazu autorstwa tarnowskiej nauczycielki i plastyka, Marty Odbierzychleb, który w efekcie tej aukcji trafił w ręce prywatne.


Natomiast w holu kina można zakupić grafiki Tomasza Habiniaka, w które zostały wkomponowane wiersze tarnowskiego poety, Ryszarda Smagacza. Jest to seria limitowana, 10 kompletów formatu A4, składających się z 15 grafik i 15 wierszy. - Te niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju prace Tomasza Habiniaka. można będzie również nabyć w czasie trwania aukcji - zapewnia Izabela Bieniek.Studenci przed seansem wręczali widzom już trzeci numer festiwalowej gazety pn. "Echo Tratwy" oraz wręczali kupony, które uczestniczyły w losowaniu prac Piotra Barszczowskiego. Po losowaniu rozpoczęła się projekcja filmu pt. "Drzewo na Saboty" w reżyserii Emanno Olmi.- Film ten opowiada o trudnym, pełnym wyrzeczeń i prostoty życiu wiejskiej społeczności na włoskiej prowincji - powiedziała nam Izabela Bieniek. - To ponad trzy-godzinny fresk o "rajskim" drzewie - symbolu, które zostaje ścięte na "saboty", za co winowajców spotyka biblijna kara. Dzieło to urzeka swym surowym pięknem. Z pewnością było warte obejrzenia.(Smol)Dziennik Polski

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A