Koncert dla Martyny
access_time 2005-01-12 08:31:49

W sobotę w Tarnowskim Teatrze im. L. Solskiego odbędzie się II Charytatywny Koncert CenterMedu. W noworocznej gali wystąpią soliści i orkiestra Opery Krakowskiej. Tym razem zebrane podczas imprezy pieniądze przekazane zostaną na pomoc dla cierpiącej na przewlekłą chorobę Martyny Snopkowskiej.

Martyna Snopkowska jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr 15. Choruje na przewlekłą chorobę ziarniniakową, pozostaje w ciągłym leczeniu, którego koszty przekraczają możliwości jej najbliższych. Pieniądze z biletów, licytacji i datków przekazane zostaną dla dziewczynki. W ubiegłym roku gala noworoczna CenterMedu przyniosła dochód w wysokości 8 tys. zł, które otrzymała Kamila Albin, niewidoma uczennica II LO.


Zainteresowanie biletami rozprowadzanymi przez CenterMed jest bardzo duże, większość już została wykupiona. Swój udział zapowiedziało wiele znanych osób, zainteresowani udziałem w nim są również przedsiębiorcy. Przypominamy, że cena biletu wynosi 40 zł. W przerwach oraz przed i po koncercie będą sprzedawane cegiełki, z których dochód także przekazany będzie dla Martyny.W sobotę w Tarnowskim Teatrze wystąpią czołowi soliści Krakowskiej Opery wraz z orkiestrą, którzy wykonają znane i lubiane utwory operowe i operetkowe. Koncert poprowadzi dyrektor Wojciech Markiewicz.Noworoczna gala CenterMedu jest także okazją do wręczenia statuetki "Dobry dla innych". W tym roku otrzyma ją jedna osoba, ale jej nazwisko pozostaje tajemnicą. Wyboru dokonała kapituła, w skład której wchodzą: prezydent Mieczysław Bień, dyrektor "Caritasu" ks. Antoni Mikrut, proboszcz Parafii Św. Rodziny ks. Jerzy Berdychowski oraz przedstawiciele CenterMedu: Marek Szczutowski i Józef Wojnar.Honorowy patronat nad koncertem objął poseł Aleksander Grad, a głównym darczyńcą jest Karpacka Spółka Gazownictwa. (baja)Dziennik Polski


 

Komentarze...