Nowy gazowy autobus
access_time 2005-01-15 07:55:36

Po tym, jak tarnowska spółka MPK zaczęła przestawiać swoją flotę na sprężony gaz ziemny, zaczęli pukać do jej drzwi producenci tego typu autobusów. W najbliższych dniach niektórzy pasażerowie MPK w Tarnowie będą mieli okazję podróżować nowoczesnym autobusem napędzanym CNG.

Na razie będzie to prezentacja połączona z próbami w trasach. W przeszłości producenci podstawiali do testów tarnowskiemu MPK różne autobusy, ale tym razem będzie to pierwszy, który jest zasilany metanem.


Tym autobusem jest irisbus, 12-metrowy, niskopodłogowy pojazd montowany we Francji. - Nie wiemy jeszcze, jaka będzie jego cena - mówi Kazimierz Górski, dyrektor ds. sprzedaży słupskiej Kapeny, przedstawiciela francuskiego producenta. - Autobus ten nigdy jeszcze nie brał udziału w żadnych targach, nie był sprzedawany na polskim rynku. To nowość.Nowe, znane już, autobusy na gaz kosztują co najmniej 700-800 tys. zł. MPK w Tarnowie chce w przyszłości dokupić nowe pojazdy na CNG, ale czy będzie to prezentowany irisbus? Nie wiadomo.Irisbus będzie próbowany w Tarnowie do 21 stycznia.(ziob)Dziennik Polski


 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A