"Solidarność" nadal negocjuje
access_time 2005-01-20 07:56:17

Nauczycielska "Solidarność" walczy o wyższe dodatki motywacyjne dla tarnowskich nauczycieli. Zdaniem przewodniczącej Haliny Musiał te stawki, które zaproponowały władze miasta są zbyt niskie.

-Trwają negocjacje z władzami miasta, odbyły się dwa spotkania, ale nie doszliśmy jednak do porozumienia, stawka 1 proc. jest za niska. Okazuje się, że inne gminy, nawet niewielkie, mają dodatki w wysokości 3 proc. i wyższe. Mamy nadzieję, że uda się nam uzyskać porozumienie - mówi przedwodnicząca nauczycielskiej "Solidarności" Halina Musiał.


Wysokość dodatków motywacyjnych musi być obecnie konsultowana ze związkami zawodowymi. ZNP podpisał porozumienie z władzami Tarnowa, zgadzając się tym samym na zaproponowaną przez nie wysokość. "Solidarność" nadal zamierza prowadzić negocjacje. Jeśli się nie powiodą, rozważana jest możliwość rozpoczęcia protestów, ale nie wiadomo na razie, jaką miałyby one mieć formę.Halina Musiał zwraca również uwagę na brak wynagrodzenia za pracę nauczycieli przy maturach. - Nauczyciele pracują w ramach swoich pensji, a jest to dla nich duży wysiłek. Gdyby dodatki motywacyjne były wyższe, za matury można byłoby zapłacić z tych pieniędzy - mówi przewodnicząca. (baja)Dziennik Polski


 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A