Ferie na ściance
access_time 2005-01-31 13:27:30

W ramach akcji "Zima w mieście", Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował dla wszystkich chętnych zajęcia na ściance wspinaczkowej w hali przy ul. Krupniczej. Pierwsze takie zajęcia odbyły się już w tę sobotę i cieszyły się bardzo dużym powodzeniem wśród najmłodszych.

Na trwające dwie godziny zajęcia ze wspinaczki przybyło blisko stu chętnych w różnym wieku. Najbardziej wytrawni młodzi wspinacze wchodzili na ściankę w niecałą minutę, ale spora część po raz pierwszy założyła uprząż do wspinaczki i próbowała swoich sił na ściance. Zajęcia odbywały się oczywiście pod okiem instruktorów sekcji wspinaczkowej, którzy cały czas asekurowali uczestników zajęć.


Jak powiedział nam Marcin Bibro, trener wspinaczki sportowej z tej sekcji, nieodpłatne zajęcia wspinaczkowe dla uczestników ferii planowane są w ramach ferii jeszcze dwukrotnie - w kolejne dwie niedziele, czyli 6 i 13 lutego. - Zapraszamy do udziału w nich wszystkich chętnych, którzy chcą spróbować swoich sił na ścianie wspinaczkowej - zachęca Marcin Bibro. - Są to zajęcia otwarte dla wszystkich chętnych, zarówno dla dzieci, jak też dla starszej młodzieży.W hali przy Krupniczej działa na co dzień sekcja wspinaczkowa Pałacu Młodzieży. Oprócz tego w hali prowadzone są zajęcia odpłatne dla osób, które chcą spróbować swoich sił we wspinaczce. Zasady wstępu są wtedy podobne jak w przypadku wstępu na basen, wykupuje się bilet jednorazowy za osiem zł lub też należy wykupić karnet, to wtedy jeden wstęp wychodzi po sześć zł. Oczywiście zajęcia też muszą odbywać się pod okiem instruktora wspinaczki. Godzina na ściance w hali TOSiR-u kosztuje więc normalnie od sześciu do ośmiu zł.Zajęcia odpłatne na ściance odbywają się w środy, piątki i niedziele. W środy są to zajęcia w godzinach od 19.30 do 21.30, w piątki - od 20 do 22, w niedziele - od 14 do 17. W tych godzinach można przyjść, wykupić bilet i spróbować sił na ścianie wspinaczkowej.Wśród wspinających się w hali przy Krupniczej zdarzają się nawet czteroletnie dzieci, ale są też i 60-letni wspinacze. - Praktycznie każdy może spróbować swoich sił na ściance, nie ma żadnych ograniczeń - zachęca Marcin Bibro. - Wszystko zależy od chęci. W praktyce każdy ogólnie sprawny człowiek może wdrapać się na ściankę, czyli na wysokość 13 metrów.Tekst: Janusz SmolińskiDziennik Polski  

Komentarze...