Praca za bilet
access_time 2005-02-05 07:54:53

Tarnowski teatr poszukuje osób, które zadowoliły by się pewnym wynagrodzeniem w zamian za obsługę widza. Jak poinformowała nas wicedyrektor Grażyna Nowak, teatr zamierza zatrudnić absolwentów szkół i studentów.

Do obowiązków tych młodych ludzi należałoby przede wszystkim troszczenie się o wygodę, komfort widza oczekującego na spektakl i szybką obsługę widowni po zakończeniu sztuki. Nikt nie lubi kolejek, które zawsze wywołują napięcie i zdenerwowanie, a więc zjawiska najmniej pożądane w miejscu, w którym szuka się rozrywki, wytchnienia, refleksji. Po to przychodzi się do teatru, a więc pozostawienie odzieży w szatni, czy szybkie zajęcie miejsca na widowni nie powinno łączyć się z długim oczekiwaniem. Widz teatralny szuka niekiedy rzetelnej informacji, pyta o program spektaklu, czasem o książkę, bywa, że interesują go szczegóły dotyczące prezentowanej aktualnie wystawy. Nastroju obejrzanej sztuki nie powinno przekreślić zbyt długie oczekiwanie na odbiór płaszcza z szatni.


Usłużna krzątanina wokół widza przed i po spektaklu jest więc konieczna, tworzy wizerunek teatru, prowokuje, zachęca do bywania. A pobyt w teatrze można przedłużyć. Właśnie udostępniono "Szafę" - miejsce w foyer teatru, gdzie przy stoliku lub w miękkim fotelu upłynie czas oczekiwania na spektakl. "Szafa" urządzona została w przemyślny sposób, ściany zdobią rekwizyty, między innymi piękne stroje, są i dzieła sztuki, a także ściana z autografami wybitnych twórców - gości teatru.Młodzi ludzie, którzy przyjmą zaproszenie do współpracy i zechcą zatroszczyć się o widza, występując w roli biletera, szatniarza, informatora, otrzymają nie tylko zapłatę. Na co dzień obcować będą ze sztuką, poznając repertuar teatru, wszystkie prezentowane sztuki. (Kis)Dziennik Polski 

Komentarze...