W Nawojowej wygrywają
access_time 2005-02-15 10:03:16
Przebywający na obozie przygotowawczym w Nawojowej piłkarze tarnowskiej Unii rozegrali dwa sparingi z zespołami niższych klas nowosądeckich. Obydwa pojedynki zakończyły się wygranymi Jaskółek i były jednocześnie pierwszymi wygranymi meczami z serii sparingów.
W minionym tygodniu Unia rozegrała jeszcze ostatni pojedynek kontrolny na własnym boisku przed wyjazdem na obóz, przegrywając w ubiegłą środę z Kolejarzem Stróże 0-1. W piątek tarnowska ekipa, licząca 21 zawodników, zameldowała się na obozie w Nawojowej. Z pierwszego składu nie pojechał jedynie Miłosz Batko, którego w Tarnowie zatrzymały obowiązki w szkole. Trener Unii, Mirosław Kubisztal, oprócz podstawowych zawodników, zabrał natomiast na obóz liczną grupę juniorów tarnowskiego klubu.

Już w sobotę Unia rozegrała pierwszy z zaplanowanych na czas obozu sparingów, wygrywając 2-0 z grającym w A klasie miejscowym zespołem LKS Nawoj Nawojowa. Dzień później trener Kubisztal zestawił praktycznie zupełnie inny skład na kolejny mecz, w którym rywalami tarnowian była drużyna nowosądeckiej "okręgówki", Zawada Nowy Sącz. Również w tym spotkaniu Unia pokazała swoją wyższość, pokonując rywali 3-2.

LKS Nawoj Nawojowa - Unia 0 - 2. Bramki: Witek, Orlik.

Unia: Lisak - Węgrzyn, Fryś, Gleń - Soja, Biel, Bibro, Kubala, Bąk - Witek, Konieczny oraz Kasprzyk, Orlik, Juszczyk, Żaba.

Zawada Nowy Sącz - Unia 2 - 3. Bramki dla Unii: Szymański, Radliński, Żaba.

Unia: Stawarz - Jędrusik, Fryś, Gleń - Radliński, Bartkowski, Juszczyk, Krauze, Szymański - Żaba, Orlik oraz Kubala.

W najbliższym tygodniu piłkarze Unii mają zaplanowany kolejny mecz kontrolny, a ich przeciwnikiem będzie prawdopodobnie drużyna juniorów Sandecji Nowy Sącz. (JB)
Komentarze...