Dąbrowskie spotkania z folklorem
access_time 2005-07-14 12:10:14
Drugie Dąbrowskie Spotkania z Folklorem odbędą się w najbliższą niedzielę pod patronatem 'Dziennika Polskiego'. Są one najważniejszym wydarzeniem tegorocznych Dni Dąbrowy Tarnowskiej.

Dąbrowskie święto kapel i zespołów ludowych odbędzie się w niedzielę na parkingu przy Centrum Handlowym 'Dabrowiak'.  Jak mówi Paweł Chojnowski, dyrektor Dąbrowskiego Domu Kultury, w tym roku wystąpią przede wszystkim zespoły i kapele z regionu tarnowskiego.

Wystąpią więc 'Pojawianie' ze Szczurowej, 'Otfinowanie' z Otfinowa, 'Bochnianie' z Bochni, 'Nieczajnianie' z Nieczajnej Górnej, Kapela 'Bruk-Betu' z Niecięczy i 'Radłowianie' z Radłowa. Na scenie zaprezentują się też goście z Węgier, tamtejszy zespół o nazwie 'Teblab'. Wizyta Węgrów to efekt kontaktów, które Dąbrowa Tarnowska utrzymuje z Budapesztem juz od kilku lat.

Gwiazdą II Dąbrowskich Spotkań z Folklorem będzie Małgorzata Ostrowska. W niedziele jej koncert rozpocznie się przy Centrum Handlowym 'Dabrowiak' o godz. 21. Całość zakończy pokaz sztucznych ogni.

Dziś wraz z głównym grzbietem 'Dziennika Polskiego' otrzymujecie Państwo specjalny dodatek poświęcony powiatowi i gminie Dąbrowa Tarnowska.
(Smol)
Dziennik Polski

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A