Jak zwiedzać Tarnów?
access_time 2005-07-16 09:48:26
Turyści, którzy odwiedzają Tarnów, mogą przebierać w planach miasta, mapach okolic i opracowaniach historycznych. Za mało jest jednak typowych, przystępnie napisanych przewodników i folderów.

Kilka lat temu Tarnowskie Regionalne Centrum Koordynacji i Obsługi Turystycznej wydało przewodnik Tarnów autorstwa Kazimierza Banburskiego. Publikacja została dobrze przyjęta, tym bardziej, że był to pierwszy od 1982 r. przewodnik po tym miescie.

Dzisiaj turyści mogą mieć kłopoty z nabyciem przewodnika Banburskiego. Nie ma go w kioskach, ani w większości księgarni. Bez kłopotu można go jeszcze kupić tylko w Centrum Informacji Turystycznej TRCKiOT w Rynku.

Dosyć jest opracowań o innym charakterze, zwłaszcza historycznym, lecz przeciętny turysta, który zjawia się w nowym miejscu, poszukuje w pierwszym rzedzie prostych przewodników, folderów i informatórw, jak również map, których na szczęście nie brakuje.

Tarnowowi brakuje natomiast kompleksowego przewodnika po mieście i okolicy, podobnego do tego, który w 1982 r. został wydany przez Sport i Turystykę.

Lukę tę do pewnego stopnia wypełniają obecnie dostępne w punktach IT ulotki o walorach krajoznawczych regionu, tematycznie opracowane. Cieszą się one dużą popularnością, zwłaszcza że są bezpłatne.
 Wieslaw ZiobroDziennik  Polski

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A