Warto wiedzieć i skorzystać...
access_time 2005-07-22 17:36:18
Plenerowe widowisko o świętej Kindze, kiermasz wyrobów piekarniczych, zawody sportowe i niezwykle brzmienie muzyki dawnej - to tylko część atrakcji zaplanowanych na najbliższy weekend na zamku w Dębnie.

DĘBNO. Święta Kinga na zamku

Rozpoczynającej się już dzisiaj piątej edycji 'Wieczorów z Muzyką Dawną' towarzyszyć będzie impreza 'Przy chlebie, wodzie i soli', której głównym motywem będzie postać świętej Kingi. W trakcie koncertów, które odbywać się będą o godzinie 20.00 w piatek, sobote i niedziele na dziedzińcu zamku w Dębnie, zagrają zespoły z Gorzowa Wielkopolskiego, Krotoszyna, Jeleniej Góry oraz Świeradowa Zdroju.
W niedzielę impreza rozpocznie się o dwie godziny wcześniej. O godzinie 18.00. Będzie można nie tylko słuchać muzyki ale także obejrzeć widowisko 'Na ratunek księżnej Kindze', wziąć udział w biegach 'O worek soli' po groblach wokół zamku, obejrzeć i posmakować wyroby piekarnicze na specjalnym kiermaszu.
Najpiękniejsze wyroby z ciasta zostaną wystawione na licytację. Odbędzie się konkurs na najciekawszy strój Kingi, Tatara i dębnianina oraz najbardziej oryginalną solniczkę. Chętni będą mogli rywalizować w konkurencjach silowych i zręcznościowych oraz w turnieju wiedzy o świętej Kindze.  (ZS)

NOWY WIŚNICZ. Muzyka dawna

W niedzielę o godz. 18.00 w kaplicy wiśnickiego zamku odbędzie się koncert muzyki dawnej. Wystąpi Zespół Muzyki Dawnej Artifex z Krotoszyna. Zespół istnieje od 1997 roku. Składa się wyłącznie z ludzi młodych, głównie uczniów krotoszyńskich szkół średnich. Jego kierownikiem artystycznym jest Grzegorz Polański. Artifex wykonuje utwory instrumentalne, wokalno - instrumentalne oraz wokalne epok średniowiecza, renesansu i baroku. Członkinie zespołu tańczą również tańce średniowieczne. Koncertują w strojach epokowych.

Organizatorami koncertu są: burmistrz Nowego Wiśnicza, Oddział Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu - Zamek w Wiśniczu oraz Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Wiśniczu. Wstep wolny. (PB)


TARNÓW. Echa Brazylii, Hiszpanii i Meksyku

Centrum Artystyczno-Szkoleniowe Inter-Art zaprasza na koncert pt. 'Echa Brazylii, Hiszpanii i Meksyku'. Koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę o godz. 16 w sali balowej pałacu Sanguszków. Przed publicznością wystąpi mistrz gitary klasycznej, lutniowej i barokowej Józef Haluza.
Artysta jest profesorem w Konserwatorium w Koszycach. Wiele koncertuje, szczególnie w Austrii, Niemczech, Szwajcarii i w Polsce. Nagrywa dla radia i telewizji. A na żywo najczęściej i najchętniej gra utwory hiszpanskich i latynoamerykanskich kompozytorów.  (kis)

KĄŚNA. Wirtuozi baroku

Dziś o godz. 18 w Dworku w Kąśnej rozpocznie się kolejny koncert z cyklu 'Muzyczne spotkania u Paderewskiego'.

Będzie to wyjątkowy koncert muzyki dawnej - pn. 'Il barocco virtuoso' (Wirtuozi baroku). Melomani wysłuchają utworów: Vivaldiego, Corelliego oraz Frescobaldiego. Wystąpi zespół muzyki dawnej 'Del Sonar do Cordde e di Fiato' grający na instrumentach z epoki: skrzypcach, wiolonczeli, puzonie, teorbanie oraz klawesynie. Zespół wystąpi w Kąśnej Dolnej w miedzynarodowym składzie.
Muzycy specjalizują się w grze na instrumentach dawnych, a celem i idea zespołu jest oddanie oryginalnego brzmienia późnego baroku. Zespół prowadzi ożywioną działalność koncertową we Włoszech, Danii, Niemczech, Hiszpanii, Szwecji, Stanach Zjednoczonych.
Bilety można kupić na miejscu lub w biurze Centrum Paderewskiego Tarnów-Kąśna, Rynek 9. Tu można też rezerwować miejsce w autokarze, który jak zwykle przed każdym koncertem, wyruszy sprzed teatru o godz. 17. (kis)

BORZECIN. Wybory miss i festyn

Wybory Miss Borzecina, które miały się odbyć tydzień temu, przeprowadzone zostaną w najbliższą niedzielę 24 lipca. Punktualnie o godzinie 21.00 na stadionie w Borzecinie-Borku rozpocznie się pierwsza konkurencja.
Wybory to część festynu, który rozpocznie się w godzinach popołudniowych. Wystąpić ma jeden z amatorskich kabaretów, 'Duet w Kapciach' (Grzegorz Kapcia i Tadeusz Apryjas - poczatek o godzinie 19.30) grający rocka, folk i country.
Po wyborach w planach jest jeszcze plenerowa dyskoteka. Przez cały czas trwania festynu funkcjonować będzie loteria fantowa, w której do wygrania są miedzy innymi trzy rowery górskie i odtwarzacz DVD. Przed festynem odbędzie się także turniej pilki nożnej trampkarzy o Puchar Wojta. Planowane są też konkurencje sportowe dla dorosłych. (ZS)   %%br%%Dziennik Polski

 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A