Poznaj swój kraj...
access_time 2005-07-28 03:12:15
W Oddziale Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego "Ziemi Tarnowskiej" są spokojni o przyszłość tej organizacji turystycznej. Choć przed kilkoma laty liczba członków tarnowskiego PTTK wyraźnie zmalała, dzisiaj jego członkowie i sympatycy tworzą niemałą grupę. Co ważne, nie brakuje wśród nich młodych ludzi utożsamiających się z ideami petetekowskimi, wypoczywających aktywnie pod hasłem "Poznaj swój kraj".

- Istotnie, w latach 2002 i 2003 statystyka dotycząca naszej organizacji mogła być niepokojąca, a wiązało się to z koniecznością wymiany legitymacji, składania nowych deklaracji członkowskich. Stąd okresowe zamieszanie, ale począwszy od 2004 roku sytuacja ustabilizowała się i jesteśmy spokojni o przyszłość. Zwłaszcza, że w naszych szeregach sporo jest młodych ludzi, skupionych w szkolnych kołach PTTK. Do nich adresujemy każdego roku propozycje wielu wycieczek, konkursów, wędrówek polskimi szlakami.

 

Liczymy, że będą kontynuatorami naszej działalności... - wyraża przekonanie Jadwiga Brożek, kierowniczka biura tarnowskiego oddziału PTTK, obejmującego swym zasięgiem powiaty: brzeski, bocheński, tarnowski, dąbrowski.

 

W naszym regionie istnieje obecnie 20 kół PTTK, w większości szkolnych. Tarnowskie PTTK zrzesza dziś ogółem ok. 400 zdeklarowanych członków opłacających składki. Roczna opłata w przypadku ucznia wynosi 14 złotych, składka dorosłego to 28 złotych. Jadwiga Brożek uważa, że nie są to wygórowane stawki, wziąwszy pod uwagę choćby przywileje, jakie mają wszyscy członkowie PTTK. Przysługuje im m. in. 20-procentowa zniżka przy korzystaniu z obiektów PTTK na terenie całej Polski. A korzystają coraz częściej...

 

Na turystycznych szlakach pieszych i rowerowych obserwuje się od paru lat pewne ożywienie. To także dobra prognoza dla całego Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego.

(mab)

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A